Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kierunek wakacje - wideorejestratory w służbie bezpieczeństwa na trasie S3

Data publikacji 23.07.2018

Komfortowa podróż na urlop to nie tylko trasa szybkiego ruchu i równa nawierzchnia. Każdy z kierowców życzy sobie, by podczas wyjazdu z rodziną na drodze było bezpiecznie. Dlatego do sobotnich działań (21 lipca) lubuska drogówka wykorzystała nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami. Obecność policjantów w białych czapkach ma przede wszystkim działanie prewencyjne. Kierujący muszą być świadomi konieczności przestrzegania przepisów ruchu drogowego i konsekwencji ich lekceważenia.

Lubuscy policjanci stale monitorują sytuację na trasie S3. Zwłaszcza w wakacyjne weekendy ruch na tej drodze jest zdecydowanie większy niż zazwyczaj. Do użytku oddawane są nowe i zmodernizowane odcinki trasy, które mają sprawić, że podróż nie będzie nie tylko komfortowa, ale także bezpieczna. Dlatego w minioną sobotę (21 lipca) policjanci przeprowadzili na S3 działania z wykorzystaniem nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w wideorejestratory. Funkcjonariusze współpracowali także z ościennymi garnizonami, przez które trasa S3 przebiega.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków, czyli zbyt szybka jazda, jest najczęstszym powodem wypadków. To nie zmienia się od lat. Ale na trasie S3 dochodzi także do innych, niebezpiecznych sytuacji, które w ostateczności mogą doprowadzić do drogowej tragedii. Jazda „pod prąd” czy zatrzymywanie się na pasie awaryjnym, mogą być równie groźne w skutkach. Pokazują to zdarzenia, do których na trasie szybkiego ruchu dochodziło. Dlatego obecność na niej policjantów jest niezbędna. Chodzi przede wszystkim o działanie prewencyjne.

Funkcjonariusze drogówki z Gorzowa Wlkp., Zielonej Góry, Międzyrzecza oraz Świebodzina przypominają, że poszczególne odcinki trasy S3 znajdują się pod ich nadzorem. Policjanci w nieoznakowanych radiowozach w minioną sobotę (21 lipca) sprawdzali, jak na drodze szybkiego ruchu zachowują się kierowcy. Podróżni mogli spodziewać się kontroli prędkości, stanu trzeźwości czy sposobu przewożenia młodych pasażerów. Funkcjonariusze kontrolowali także stan techniczny pojazdów. Wszystko po to, by na trasie S3, zwłaszcza w okresie wakacji i sporego natężenia ruchu, było bezpiecznie.

Kierowcy muszą mieć świadomość, że przestrzeganie przepisów jest korzyścią dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jadąc zgodnie z prawem, a przede wszystkim dopasowując styl prowadzenia auta do panujących warunków, nie narażamy się na prawne konsekwencje i groźne sytuacje. Do auta wsiadajmy wypoczęci i skoncentrowani. Zadbajmy o to, by wyjazd na wymarzone wakacje był bezpieczny dla wszystkich podróżnych.


sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Zespół Prasowy

KWP w Gorzowie Wlkp.

Powrót na górę strony
Polska Policja