Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Elbląg: Zatrzymani w trakcie podlewania krzewów konopi indyjskich - policjanci zabezpieczyli 350 roślin

Data publikacji 24.07.2018

350 krzewów konopi indyjskich trafiło do policyjnego depozytu. Funkcjonariusze zatrzymali także 2 mężczyzn w wieku 22 i 29 lat. Obaj byli obecni na plantacji i zostali zatrzymani w chwili, gdy podlewali sadzonki konopi. Obaj decyzją sądu zostali także tymczasowo aresztowani.

Dwaj mężczyźni w wieku 22 i 29-latek pod koniec maja br. założyli plantację konopi indyjskich w kompleksie leśnym pomiędzy Młynarami, a Pieniężnem. Znajdowało się na niej 350 sadzonek konopi. Praca operacyjna elbląskich policjantów oraz funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie pozwoliła na ustalenie dokładnego miejsca uprawy konopi. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani na samej plantacji, w chwili gdy podlewali sadzonki konopi. Zarówno 22 jak i 29-latek nie byli wcześniej notowani. Obaj usłyszeli zarzuty prowadzenia nielegalnej uprawy, która mogła dostarczyć znacznej ilości narkotyku.

Za taki czyn grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Wczoraj decyzją sądu obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

kn/in

  • Plantacja konopi indyjskich
    Plantacja konopi indyjskich
  • Plantacja konopi indyjskich
    Plantacja konopi indyjskich

Film Plantacja konopi indyjskich

Opis filmu: Plantacja konopi indyjskich

Pobierz plik Plantacja konopi indyjskich (format mp4 - rozmiar 21.31 MB)

Powrót na górę strony