Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

NIECH PAMIĘĆ O WAS TRWA WIECZNIE

Data publikacji 24.07.2018

W tym uroczystym dniu dla Lubuskiej Policji, kiedy obchodzimy swoje święto, nie brakuje symbolicznych chwil związanych z awansami i wyróżnieniami. Ale potrafimy pochylić się w refleksji i zadumie nad tymi policjantami, których już nie ma wśród nas. Dlatego pielęgnując pamięć o naszych bohaterach oddajemy im cześć zapalając znicze i składając wiązanki kwiatów. Niech pamięć o nich trwa wiecznie. Nigdy o Was nie zapomnimy!

Uroczyste obchody Święta Policji to wyjątkowa okazja by przywołać wspomnienie tych, którzy odeszli od nas pełniąc służbę. Przywoływanie wydarzeń sprzed lat, jest obowiązkiem kolejnych pokoleń, które zakładają policyjny mundur. Rocznica powstania Policji to także okazja do szczerej zadumy oraz przypomnienia imion kolegów, z którymi wspólnie pełniliśmy służbę. We wtorkowy poranek /24 lipca/, na patio Komendy Wojewódzkiej Policji stanęły we wspólnym szeregu delegacje policjantów oraz przedstawicieli współpracujących z nami formacji, instytucji, organizacji. Uroczyście zapalono znicz, którego płomień jak każdego roku symbolizuje pamięć o tych, którzy do końca wypełnili słowa roty ślubowania. To hołd, szacunek i pamięć, która nigdy nie minie.

Pamiętamy również o tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce wiosną 1940 roku. Dlatego jak co roku, tak i dziś na Cmentarzu Komunalnym w Gorzowie policjanci komendy miejskiej oraz wojewódzkiej wraz z członkami i sympatykami Rodziny Katyńskiej zapalili znicze i złożyli kwiaty. W dzień Wojewódzkich Obchodów Święta Policji oddali hołd polskim funkcjonariuszom pomordowanym 78 lat temu. W 1940 roku zginęło wiele osób, które z dumą nosiły policyjne mundury. Funkcjonariusze dają dowód na to, że pamięć o nich wciąż jest żywa, pochylając czoła w szacunku dla wydarzeń sprzed lat.

 

nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik Prasowy KWP w Gorzowie Wlkp.

Foto: sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Video: sierż. szt. Maciej Kimet

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 29.31 MB)

Powrót na górę strony