Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania poszukiwawcze na jeziorze w Wąsoszu

Data publikacji 24.07.2018

Policjanci z Szubina, pow. nakielski, wspólnie ze strażakami prowadzą poszukiwania dwóch chłopców, którzy wczoraj pływali rowerem wodnym po jeziorze w Wąsoszu. Poszukiwania prowadzone były wczoraj do godzin nocnych, dziś od rana zostały wznowione.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że chłopcy w wieku 15l., 16l. i 17l. wczoraj (23.07.18) około godziny 16.00 wypożyczyli rower wodny z wypożyczalni. Dostali także kamizelki ratunkowe. Po wypłynięciu na jezioro, najmłodszy z nich, 15-latek wszedł do wody, prawdopodobnie, aby się schłodzić. Wtedy też miał dostać drgawek i zanurzyć się w jeziorze. Widząc tę sytuację, 17-latek wskoczył do wody, aby pomóc koledze. Po kilku minutach nurkowania stracił siły i wynurzył się na powierzchnię. Wtedy też zauważył, że na rowerze nie ma także 16-latka. Na chwilę obecną nie wiadomo, w jaki sposób trzeci chłopiec znalazł się z wodzie.
17-latek dopłynął do brzegu przy pomocy innej osoby również pływającej na rowerze wodnym.  

Poszukiwania za zaginionymi mieszkańcami szubińskiej gminy trwały wczoraj do 22.00. Dziś (24.07.18) od rana zostały wznowione i trwają nadal.

Powrót na górę strony