Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o rozbój i pozbawienie wolności zatrzymani przez policjantów

Data publikacji 25.07.2018

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój i pozbawienie wolności. Zaatakowali 29-latka, kiedy wchodził do windy. Pobili go i siłą zaciągnęli do mieszkania, gdzie przetrzymywali go przez kilka godzin. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec zatrzymanych tymczasowy areszt.

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 5.30. Z przekazanych informacji wynikało, że pokrzywdzony wychodził do pracy i kiedy był przed wejściem do windy, został zaatakowany przez nieznanego mu mężczyznę. Napastnik pobił go, oskarżając o kontakty ze swoją dziewczyną. Kiedy zjechali windą na parter, siłą zaciągnął go do innego bloku, do mieszkania swojego znajomego.

W mieszkaniu, już wspólnie z drugim podejrzanym, niemal trzy godziny przetrzymywali 29-latka. W tym czasie bili go i grozili mu nożem. Mężczyźni, a zwłaszcza pierwszy z napastników żądali, aby przyznał się do kontaktów z jego dziewczyną. Zabrał mu obrączkę, sprawdził jego telefon i dowód osobisty. Podczas dręczenia pokrzywdzonego podejrzani pili alkohol.

Po około trzech godzinach uznali, że osiągnęli swój cel i pozwolili pokrzywdzonemu wyjść. Już po opuszczeniu mieszkania, jeden z mężczyzn jeszcze kilkakrotnie dzwonił do zawiadamiającego grożąc mu pozbawieniem życia. W obawie o własne bezpieczeństwo, w czwartek wieczorem 29-letni mieszkaniec Rzeszowa zdecydował się zawiadomić policjantów.

W piątek rano, policjanci ustalili tożsamość pierwszego z podejrzanych. Mężczyzna został zatrzymany. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Rzeszowa. Funkcjonariusze znaleźli przy nim obrączkę należącą do pokrzywdzonego. Około południa zatrzymali drugiego z podejrzanych. Był nim 32-letni właściciel mieszkania, w którym przetrzymywali pokrzywdzonego.

Policjanci przesłuchali obu zatrzymanych mężczyzn. Przeprowadzili również okazanie, w trakcie którego sprawcy zostali rozpoznani.

Zebrany w sprawie materiał policjanci przekazali prokuratorowi z Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa. Prokurator przedstawił im zarzuty rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, pozbawienia wolności, zmuszania do określonego zachowania oraz spowodowania uszczerbku na zdrowiu. 39-latek usłyszał ponadto zarzut gróźb karalnych.

Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora  i zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt na trzy miesiące.

 

  • Podejrzani zatrzymani przez policjantów

Film Podejrzani o rozbój i pozbawienie wolności zatrzymani przez policjantów

Pobierz plik Podejrzani o rozbój i pozbawienie wolności zatrzymani przez policjantów (format mp4 - rozmiar 4.32 MB)

Powrót na górę strony