Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci udzielili pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie

Data publikacji 25.07.2018

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy pomogli mężczyźnie, który nagle stracił przytomność. Błyskawiczna interwencja i fachowo udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna prawdopodobnie uratowały życie 34-letniego mieszkańca Gniezna.

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Bydgoszczy pełnili służbę na terenie Przyjezierza w powiecie mogileńskim. Krótko przed 1.00 w nocy zauważyli na ul. Świerkowej mężczyznę, który nagle osunął się na ziemię. Posterunkowi Sławomir Fac i Łukasz Smykowski natychmiast pobiegli sprawdzić co się stało. Policjanci, w związku z tym, że mężczyzna nie reagował na głos i dotyk, sprawdzili drożność dróg oddechowych i ułożyli go w bezpiecznej pozycji.

Czekając na przyjazd karetki stwierdzili jednak, że 34-letni mieszkaniec Gniezna przestał oddychać. Funkcjonariusze rozpoczęli działania ratunkowe. Po wykonaniu jednego cyklu resuscytacji krążeniowo-oddechowej mężczyzna na krótko odzyskał świadomość. 34-latek do czasu przyjazdu karetki pogotowia czterokrotnie tracił oddech. Jego stan poprawił się dopiero po podaniu leków.

Błyskawiczna interwencja i fachowo udzielona pierwsza pomoc przedmedyczna prawdopodobnie uratowały życie 34-letniego mieszkańca Gniezna.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony