Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubuskie Obchody Święta Policji

Data publikacji 24.07.2018

W czasie uroczystego apelu z okazji obchodów 99. rocznicy powstania Polskiej Policji z udziałem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka, 865 funkcjonariuszy z garnizonu lubuskiego odebrało medale za długoletnią służbę oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. To także czas, kiedy na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. została powołana nadinsp. Helena Michalak.

24 lipca mija 99. rocznica powołania Policji Państwowej. Dzisiejszy dzień był kolejną okazją, by podziękować funkcjonariuszom i pracownikom Lubuskiej Policji za ich służbę i zaangażowanie. Za trud włożony w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom regionu policjanci odebrali odznaczenia i awanse na wyższe stopnie. Podniosła atmosfera i dostojni goście towarzyszyli lubuskim policjantom podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji. Mszę Świętą w intencji mundurowych w Kościele pw. Chrystusa Króla odprawił Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr Paweł Socha. Ten szczególny dzień był również okazją do podziękowań, refleksji i wspomnienia tych, którzy czuwając nad bezpieczeństwem obywateli, poświęcili własne życie.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/26162,NIECH-PAMIEC-O-WAS-TRWA-WIECZNIE.html

Na uroczystym apelu licznie zjawili się przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, sądownictwa, prokuratury, funkcjonariusze, pracownicy cywilni, rodziny i przyjaciele naszej formacji, a także przedstawiciele służb współpracujących z Policją. Na patio Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. obecny był Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, Zastępca Komendanta Głównego Policji, nadinsp. Helena Michalak, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. insp. Krzysztof Sidorowicz. Jako gospodarz dzisiejszej uroczystości zwrócił się tymi oto słowami: „...Dziś prezentuje się przed wami zespół ludzi, reprezentantów szczególnej grupy zawodowej, którzy są niezwykle świadomi swojej społecznej misji. To profesjonaliści i specjaliści, na których możecie polegać mimo tego, że w większości są to ludzie bardzo młodzi. Mogę z dumą powiedzieć, że społeczeństwo województwa lubuskiego ma w pełni oddanych policjantów...”

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński zwracając się do obecnych na uroczystości zaznaczył: „Polska Policja jest służbą bardzo ważną w systemie bezpieczeństwa naszego państwa. Profesjonalizm funkcjonariuszy w wykonywaniu obowiązków sprawia, że aż 86% Polaków czuje się w kraju bezpiecznie. Podejmując codziennie interwencje narażacie niejednokrotnie swoje zdrowie i życie, by służyć drugiemu człowiekowi - za to Wam bardzo dziękuję. Będę stał zawsze murem za funkcjonariuszami, ale nie może być miejsca w Policji dla tych, którzy godzą w honor tej służby. Dziękując Wam za codziennie trudną służbę na rzecz społeczeństwa, dziekuję również Waszym rodzinom za wyrozumiałość i poświęcenie, bez którego nie moglibyście w pełni wykorzystać Waszego profesjonalizmu”.

Minister Joachim Brudziński przedstawił również powołaną na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. nadinsp. Helenę Michalak. Dodając, że „w zeszłym roku dzięki pani generał Helenie Michalak zrealizowano niemal w 100% Program Modernizacji służb i jestem pewien, że jest ona najlepszą osobą na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

Nowa szefowa lubuskich stróżów prawa bardzo podziękowała za tę nominację deklarując 100% wykorzystanie swojego doświadczenia, wiedzy i umiejętności, które zdobyła będąc Zastępcą Komendanta Głównego Policji. Jak dodała, jest niezwykle wzruszona powrotem do swojego ukochanego miejsca, które będzie dodatkową motywacją w realizacji obowiązków na nowym stanowisku służbowym.


Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk wygłosił również bardzo symptomatyczne słowa pod adresem lubuskich policjantów: „Dziękuję Wam za to jak systematycznie w ostatnich latach spada przestępczość, podziękować za to jak skutecznie rośnie wykrywalność ich sprawców czego garnizon lubuski jest doskonałym przykładem bo zawsze lokuje się w ścisłej czołówce wyników w kraju...”

Z kolei Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zwrócił się do policjantów następującymi słowami: Podczas licznych spotkań z mieszkańcami województwa lubuskiego wielokrotnie usłyszałem, że Lubuszanie czują się bezpiecznie. To jest w wielkiej mierze Wasza zasługa. Waszej profesjonalnej, bardzo oddanej i uczciwie wykonywanej służby. Jako Wojewoda Lubuski czyli osoba, która odpowiada w całym województwie za bezpieczeństwo, bardzo Wam dziękuję i chylę czoła za ciężką pracę i służbę”.

W 99. rocznicę uchwalenia ustawy o Policji Państwowej, 835 funkcjonariuszy garnizonu lubuskiego awansowało na wyższe stopnie policyjne. 30 funkcjonariuszy wyróżniono odznaczeniami za „Długoletnią Służbę”. Podczas wtorkowych (24 lipca) uroczystości, 49 policjantek, policjantów i pracowników cywilnych Policji z rąk ministra Joachima Brudzińskiego oraz Komendanta Głównego Policji gen. insp. dra Jarosława Szymczyka odebrało akty mianowania i medale.

 

Opracował: nadkom. Marcin Maludy

Rzecznik KWP w Gorzowie Wlkp.

Foto: sierż. szt. Grzegorz Jaroszewicz

Video: sierż. szt. Maciej Kimet

 

 

Powrót na górę strony