Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawa podpaleń rozwiązana przez kryminalnych – straty szacowane na 380 tysięcy złotych

Data publikacji 25.07.2018

W ostatnim czasie doszło do sześciu pożarów na terenie Stargardu Gubińskiego. Nad sprawą pracowali kryminalni z gubińskiego komisariatu, którzy w wyniku podjętych działań, zdobywali informacje i materiał dowodowy na temat osoby odpowiedzialnej za te zdarzenia. Ich praca przełożyła się na zatrzymanie 31-latka, który w rozmowie z policjantami przyznał się do podpaleń. Straty szacowane są na kwotę przeszło 380 tys. złotych.

W poniedziałek (23 lipca) do policyjnego aresztu trafił 31-letni mężczyzna podejrzewany o serię podpaleń, do których doszło od 11 - 21 lipca na terenie Stargardu Gubińskiego. Jego zatrzymanie było skutkiem pracy operacyjnej policjantów Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Gubinie, którzy wiedząc o zaistniałych zdarzeniach, pomimo wcześniejszego braku zawiadomienia o przestępstwie i wniosku o ściąganie od właściciela terenu, pracowali nad wykryciem sprawcy. Przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa wykazały wstępnie, że doszło do podpaleń. W wyniku pożarów zniszczeniu uległy pomieszczenia gospodarcze, w których składowana była słoma. Straty szacowane są na kwotę przeszło 380 tys. złotych.

Mężczyzna podczas wykonanych czynności procesowych przyznał się do zarzucanych czynów. Za zniszczenie mienia znacznej wartości grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. We wtorek (24 lipca) został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim na czynności, po przeprowadzeniu których Prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec 31-latka tymczasowego aresztowania. To czy mężczyzna spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie będzie zależało od decyzji Sądu.

 

Źródło: asp. szt. Justyna Kulka

Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 8.43 MB)

Powrót na górę strony