Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za pobicie i pozbawienie wolności

Policjanci zatrzymali 4 mężczyzn podejrzewanych o pobicie oraz pozbawienie wolności 50-letniego mieszkańca powiatu starogardzkiego. Do zdarzenia doszło w czasie minionego weekendu. Napastnicy najpierw kopali pokrzywdzonego po całym ciele, a następnie wrzucili do bagażnika samochodu i wywieźli na pobliską żwirownię. W wyniku tego zdarzenia 50-latek doznał obrażeń ciała oraz stracił dokumenty, które zabrał mu jeden z zatrzymanych.

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali 4 mężczyzn w wieku od 22 do 59 lat, którzy w czasie minionego weekendu pobili 50-letniego mieszkańca Kociewia. Do zdarzenia doszło w sobotę wieczorem 21 lipca br., gdzie sprawcy zaatakowali i obezwładnili swoją ofiarę. Mężczyzna był kopany po całym ciele. Jak ustalili interweniujący w tej sprawie śledczy jeden z podejrzanych zabrał pokrzywdzonemu odzież, w których znajdowały się dokumenty. Przestępcy wrzucili pobitego 50-latka do bagażnika auta i wywieźli go na teren pobliskiej żwirowni, gdzie mężczyzna został wypuszczony.

O całej sprawie policja została poinformowana dopiero w miniony poniedziałek. Jeszcze tego samego dnia starogardzcy kryminalni zatrzymali 4 podejrzanych o popełnienie tego przestępstwa mężczyzn. Sprawcy w wieku od 22 do 59 lat zostali doprowadzeni do policyjnego aresztu. Mundurowi przedstawili im zarzuty dotyczące pozbawienia wolności oraz pobicia 50-letniego mieszkańca Kociewia. Dodatkowo jeden z zatrzymanych odpowie również, za kradzież dokumentów oraz odzieży należącej do pokrzywdzonego.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają bliższe okoliczności tej sprawy. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
  • policjant z zatrzymanym
Powrót na górę strony