Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Ostrołęki pomogli kierowcy, który zasłabł

Data publikacji 25.07.2018

Bardzo często funkcjonariusze z drogówki jako pierwsi docierają na miejsca poważnych wypadków drogowych, gdzie udzielają pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym. Tym razem pomogli przypadkowemu kierowcy, który miał podejrzenie udaru słonecznego, zatrzymał swój pojazd obok radiowozu i nie był w stanie iść. Policjanci zareagowali natychmiast, pomogli mu wsiąść do radiowozu, schłodzili jego głowę, włączyli klimatyzację i wezwali karetkę pogotowia. Po kilkudziesięciu minutach stan mężczyzny się poprawił i został on przekazany członkom rodziny.

W poniedziałkowe popołudnie mundurowi z ostrołęckiej drogówki dbali o bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie gminy Łyse. W trakcie wykonywania przez nich czynności związanej z kontrolą drogową, obok nich zatrzymał się osobowy nissan. Po chwili wysiadł z niego mężczyzna i na kolanach zaczął poruszać się w kierunku policjantów. Ci widząc to zareagowali natychmiast. Wybiegli z radiowozu i rozpoczęli udzielanie mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej. W jej trakcie mężczyzna powiedział, że pracował cały dzień na słońcu przy ocieplaniu domu i bardzo źle się czuje, dodatkowo jego twarz była czerwona i cała zlana potem.

Policjanci widząc sytuację pomogli wsiąść mężczyźnie do radiowozu, schłodzili jego głowę, podali mu chłodną wodę, włączyli stopniowo klimatyzację, aby nie wywołać u niego szoku termicznego. Następnie wezwali karetkę pogotowia cały czas monitorując jego stan zdrowia. Mężczyzną okazał się 30-latek z Ostrołęki. Na szczęście po kilkudziesięciu minutach jego stan się poprawił i został przekazany członkom rodziny.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału ruchu drogowego od wielu lat zajmują czołowe miejsca w wojewódzkich oraz krajowych zawodach udzielania pierwszej kwalifikowanej pomocy medycznej służb mundurowych.

 

Autor: asp. Tomasz Żerański

 

Powrót na górę strony