Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 200 km/h na liczniku bmw

Data publikacji 25.07.2018

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” patrolując autostradę A -1 nieoznakowanym radiowozem zauważyli pędzące BMW. Auto jadące w stronę Gdańska poruszało się z prędkością ponad 200 km/h (tyle wskazał wykonany dynamicznie pomiar). Nieodpowiedzialny kierowca z pokorą przyjął mandat i maksymalną liczbę punktów karnych.

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” patrolując autostradę A-1 nieoznakowanym radiowozem zauważyli pędzące BMW. Kierowca, jadący w stronę Gdańska, wyprzedził nieoznakowany policyjny radiowóz, nie sądząc, że bacznie jego jeździe przyglądają się policjanci. Jadące zbyt szybko auto zostało zarejestrowane przez policyjny rejestrator, za pomocą którego mundurowi zmierzyli jego prędkość. BMW pędziło z prędkością 226 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę do kontroli na grudziądzkim węźle autostradowym, sprowadzając pojazd w bezpiecznie miejsce w rejonie punktu poboru opłat. Samochodem kierował 40-letni mężczyzna, który podróżował z żoną i dwójką dzieci.

Sprawca wykroczenia z pokorą przyjął surowy mandat i maksymalną liczbę punktów karnych. Policjanci starali się uświadomić mężczyźnie, że podróżowanie z taką prędkością może prowadzić do wielu zagrożeń. Miejmy nadzieję, że kierowca przewożący swoich najbliższych po policyjnej kontroli zadbał o ich bezpieczeństwo.

(KWP w Bydgoszczy / kp)

 

Powrót na górę strony