Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PODLASCY POLICJANCI Z WIZYTĄ W OBOZIE HARCERSKIM

Data publikacji 25.07.2018

Podlascy policjanci odwiedzili uczestników obozu harcerskiego w Borkach. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w trakcie spotkania zapewnili jego uczestnikom wiele atrakcji m.in. zaprezentowali dynamiczny pokaz zatrzymania niebezpiecznych przestępców, szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze. Natomiast dzielnicowy sprawdził obóz pod kątem bezpieczeństwa jego uczestników, a z harcerzami rozmawiał o bezpieczeństwie na wakacjach.

Dziś, podlascy policjanci odwiedzili uczestników obozu harcerskiego znajdującego się w Borkach w Puszczy Knyszyńskiej. Mundurowi zapewnili harcerzom szereg atrakcji. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili dynamiczny pokaz zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Natomiast funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku udzielili instruktażu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przypomnieli o bezpieczeństwie podczas poruszania się na drogach. Mundurowi zachęcali do korzystania z odblasków, które również rozdawali w trakcie dzisiejszego spotkania. Sami harcerze mieli doskonałą okazję wykorzystać zdobytą wiedzę z udzielania pierwszej pomocy ćwicząc pod czujnym okiem policyjnego instruktora.

Harcerze zobaczyli również pokaz umiejętności policyjnych psów służbowych. Policjanci z białostockiej patrolówki wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zaprezentowali pokaz tresury i posłuszeństwa psów służbowych. Mundurowi opowiedzieli również słuchaczom o zasadach bezpiecznego kontaktu z czworonogiem.   

W spotkaniu z harcerzami wziął również udział dzielnicowy z Posterunku Policji w Michałowie. Przed spotkaniem dokonał on sprawdzenia obozu pod kątem bezpieczeństwa jego uczestników oraz przypomniał o procedurach i niezwłocznym kontakcie ze służbami ratunkowymi w przypadku wystąpienia zagrożenia. Ponadto, dzielnicowy wspólnie z policjantką z Wydziału Prewencji KMP w Białymstoku przeprowadzili prelekcję o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu w trakcie wakacji. Mundurowi przypomnieli uczestnikom obozu i ich opiekunom jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda oraz zachęcali do skorzystania z tych narzędzi.

W trakcie tegorocznych wakacji na terenie województwa podlaskiego zgłoszono łącznie 38 obozów harcerskich. Aktualnie trwają 34 obozy, które policjanci systematycznie sprawdzają pod kątem bezpieczeństwa przebywających tam harcerzy.  

Powrót na górę strony
Polska Policja