Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

PODLASCY POLICJANCI Z WIZYTĄ W OBOZIE HARCERSKIM

Data publikacji 25.07.2018

Podlascy policjanci odwiedzili uczestników obozu harcerskiego w Borkach. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku w trakcie spotkania zapewnili jego uczestnikom wiele atrakcji m.in. zaprezentowali dynamiczny pokaz zatrzymania niebezpiecznych przestępców, szkolili z zakresu udzielania pierwszej pomocy, a także rozmawiali o bezpieczeństwie na drodze. Natomiast dzielnicowy sprawdził obóz pod kątem bezpieczeństwa jego uczestników, a z harcerzami rozmawiał o bezpieczeństwie na wakacjach.

Dziś, podlascy policjanci odwiedzili uczestników obozu harcerskiego znajdującego się w Borkach w Puszczy Knyszyńskiej. Mundurowi zapewnili harcerzom szereg atrakcji. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przeprowadzili dynamiczny pokaz zatrzymania niebezpiecznych przestępców. Natomiast funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Białymstoku udzielili instruktażu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przypomnieli o bezpieczeństwie podczas poruszania się na drogach. Mundurowi zachęcali do korzystania z odblasków, które również rozdawali w trakcie dzisiejszego spotkania. Sami harcerze mieli doskonałą okazję wykorzystać zdobytą wiedzę z udzielania pierwszej pomocy ćwicząc pod czujnym okiem policyjnego instruktora.

Harcerze zobaczyli również pokaz umiejętności policyjnych psów służbowych. Policjanci z białostockiej patrolówki wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi zaprezentowali pokaz tresury i posłuszeństwa psów służbowych. Mundurowi opowiedzieli również słuchaczom o zasadach bezpiecznego kontaktu z czworonogiem.   

W spotkaniu z harcerzami wziął również udział dzielnicowy z Posterunku Policji w Michałowie. Przed spotkaniem dokonał on sprawdzenia obozu pod kątem bezpieczeństwa jego uczestników oraz przypomniał o procedurach i niezwłocznym kontakcie ze służbami ratunkowymi w przypadku wystąpienia zagrożenia. Ponadto, dzielnicowy wspólnie z policjantką z Wydziału Prewencji KMP w Białymstoku przeprowadzili prelekcję o bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu w trakcie wakacji. Mundurowi przypomnieli uczestnikom obozu i ich opiekunom jak działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja Moja Komenda oraz zachęcali do skorzystania z tych narzędzi.

W trakcie tegorocznych wakacji na terenie województwa podlaskiego zgłoszono łącznie 38 obozów harcerskich. Aktualnie trwają 34 obozy, które policjanci systematycznie sprawdzają pod kątem bezpieczeństwa przebywających tam harcerzy.  

Powrót na górę strony