Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

91-latka uratowana dzięki uporowi policjantów świnoujskiej komendy

Data publikacji 27.07.2018

Policjanci często w codziennej służbie narażają swoje życie. Często dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom ratują życie innych. Tym razem upór policjantów świnoujskiej komendy doprowadził do uratowania życia i zdrowia 91-letniej kobiety.

Oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu odebrał telefon od jednego z mieszkańca bloku przy ulicy Grunwaldzkiej, który poinformował o zamkniętym na balkonie psie, który szczeka, a właściciel nie reaguje. Interweniujący policjanci zlokalizowali opisywane mieszkanie, pukali do drzwi i choć wewnątrz paliło się światło, nikt ich nie otwierał. Dyżurny ustalił, że pod wskazanym adresem mieszka samotnie 91-letnia kobieta.

Policjanci sierż. Damian Lemza i post. Kamil Zwierzchowski nie zbagatelizowali sprawy i postanowili sprawdzić czy staruszce nic złego się nie stało. Jeden z nich wszedł oknem do mieszkania, gdzie na podłodze znalazł leżącą kobietę. 91-latkę przekazano wezwanej na miejsce załodze Pogotowia Ratunkowego, która udzieliła jej specjalistycznej pomocy. Zagrożenie życia i zdrowia starszej pani zostało zażegnane.

(KWP w Szczecinie / mg)

Powrót na górę strony