Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył oraz naruszył nietykalność policjantów

Policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który jadąc autostradą zostawił swój samochód przed bramkami zjazdowymi na Węźle Swarożyn, przeszedł przez pas ruchu i pieszo szedł autostradą. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna jest nietrzeźwy została od niego pobrana krew do badań. Dodatkowo zatrzymany mężczyzna podczas interwencji znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność jednego z nich. Zatrzymany mieszkaniec powiatu starogardzkiego trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj śledczy przedstawili 45-latkowi zarzuty dotyczące znieważenia oraz naruszenia nietykalności funkcjonariusza. Niebawem mężczyzna może usłyszeć kolejne zarzuty. Za tego typu przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

25 lipca br. o godzinie 19.40 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o pijanym kierowcy, który zaparkował swój samochód w okolicy bramek wjazdowych na autostradę A1 na węźle Swarożyn. W to miejsce zostali skierowani policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego, którzy w rozmowie z obsługą autostrady ustalili, że kierowca samochodu oddalił się pieszo w kierunku autostrady.

Funkcjonariusze po krótkim pieszym pościgu zatrzymali mężczyznę. Mundurowi podczas rozmowy z 45-letnim mieszkańcem powiatu starogardzkiego wyczuli od niego alkohol. Mężczyzna w trakcie interwencji był agresywny. Stróże prawa pouczali agresywnego mieszkańca Kociewia aby zachowywał się zgodnie z prawem. Jednak 45-latek nie reagował na wydane polecenia, zaczął znieważać funkcjonariuszy oraz naruszył nietykalność jednego z nich. Policjanci byli zmuszeni użyć wobec niego chwytów obezwładniających i kajdanek. W związku z tym, że mężczyzna odmówił badania alkomatem, została pobrana mu krew. Mundurowi doprowadzili mężczyznę do miejscowej komendy, a jego samochód trafił na policyjny parking.

Wczoraj zatrzymany 45-latek został przesłuchany przez śledczych i usłyszał zarzuty dotyczące naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza oraz znieważenia policjantów. W zależności od wyniku badania krwi policjanci będą mogli przedstawić mężczyźnie dodatkowy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za te przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mg)

  • Znieważył oraz naruszył nietykalność policjantów
  • Znieważył oraz naruszył nietykalność policjantów
Powrót na górę strony