Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Biała Podl.: Areszt dla sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym

Data publikacji 28.07.2018

Intensywna praca kryminalnych doprowadziła do ustalenia sprawców pobicia ze skutkiem śmiertelnym 60-letniego mieszkańca Międzyrzeca Podlaskiego. To 45-latek i jego 50-letnia znajoma. Policjanci ustalili, że w nocy z poniedziałku na wtorek odwiedzili 60-latka i spożywali alkohol. Doszło tam do kłótni a następnie pobicia. Wczoraj zostali tymczasowo aresztowani. Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo.

     W miniony wtorek po południu, dyżurny Komisariatu Policji w Międzyrzecu Podlaskim. otrzymał zgłoszenie, że w jednej z kamienic znalezione zostało ciało 60-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna posiadał widoczne obrażenia ciała. Sprawą zajęli się policjanci z międzyrzeckiego komisariatu. Na miejscu czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia sprawców i okoliczności zdarzenia.

   Do sprawy zatrzymany został 45-latek oraz jego 50-letnia znajoma. Policjanci ustalili, że w nocy z poniedziałku na wtorek przebywali razem z innymi osobami w mieszkaniu 60-latka, gdzie spożywali alkohol. Tam doszło do kłótni a następnie pobicia.

    Wczoraj Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec obydwojga środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

    Mężczyzna odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do lat 10 pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

B.S-P.

Powrót na górę strony