Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

NIEBIESKI PIKNIK Z PODLASKIMI POLICJANTAMI

Data publikacji 29.07.2018

Mieszkańcy miasta, którzy uczestniczyli dzisiaj w „Niebieskim Pikniku” w białostockim Parku Konstytucji 3 Maja, nie mogli narzekać na nudę. Wszystko za sprawą podlaskich policjantów, którzy zorganizowali dla uczestników tego przedsięwzięcia liczne atrakcje w ramach wojewódzkich obchodów 99. rocznicy utworzenia Policji Państwowej.

Radiowozy, quady, motocykle „na sygnałach”, sprzęt pirotechniczny oraz szereg pokazów, w tym z technik i taktyk interwencyjnych policjantów oraz tresury psów służbowych - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na mieszkańców miasta w Parku Konstytucji 3 Maja w Białymstoku. Podlascy funkcjonariusze zorganizowali go w ramach wojewódzkich obchodów 99. rocznicy utworzenia Policji Państwowej.

W trakcie pikniku policjanci prowadzili liczne działania profilaktyczne ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bezpieczeństwa nad wodą i w ruchu drogowym. Dodatkowo, funkcjonariusze Policji udzielali informacji zainteresowanym osobom na temat funkcjonowania „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji „Moja Komenda”. Ogromnym zainteresowaniem wśród uczestników festynu cieszyły się również symulator zderzeń oraz liczne konkursy profilaktyczne z nagrodami. Najmłodsi i ich rodzice dowiedzieli się również, jak profesjonalnie należy udzielać pierwszej pomocy a wszystko za sprawą pokazu, zorganizowanego przez harcerzy ze Związku Harcerstwa Polskiego Białystok.

Jedną z atrakcji dzisiejszego pikniku był Bieg Młodego Policjanta. Do rywalizacji stanęło ponad 100 zawodników w wieku 4-12 lat, którzy biegli na dystansach 400 i 600 metrów. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale natomiast najlepsi z najlepszych puchary Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Nagrody wręczyli zawodnikom Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Jan Lach oraz Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz.

Wszystkim zawodnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

 

Powrót na górę strony