Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Posterunek Policji w Kamieniu Krajeńskim jest ósmym odtworzonym posterunkiem w kujawsko-pomorskiem

Data publikacji 31.07.2018

W Kamieniu Krajeńskim policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim obchodzili Święto Policji. Była to doskonała okazja do uroczystego otwarcia odtworzonego Posterunku Policji w tej miejscowości.

Powiatowe obchody Święta Policji w Sępólnie Krajeńskim rozpoczęło złożenie kwiatów pod Pomnikiem „Katyń… ocalić od zapomnienia”.

Następnie w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Ksiądz Prałat Eugeniusz Pepliński odprawił mszę świętą w intencji policjantów i pracowników Policji.

Po mszy kolumna policjantów w asyście Orkiestry Wojskowej z Torunia i Kompanii Honorowej OPP w Bydgoszczy przeszła ulicami miasta do Posterunku Policji, gdzie nastąpiło jego uroczyste otwarcie.

Utworzenie zmodernizowanego Posterunku Policji w Kamieniu Krajeńskim jest wynikiem sześcioletnich starań włodarzy miasta i mieszkańców o przywrócenie posterunku po likwidacji w roku 2012. Nieruchomość, w której będzie funkcjonował Posterunek Policji jest zlokalizowana w Kamieniu Krajeńskim przy drodze krajowej nr 25. Lokal jest dwukondygnacyjny z podpiwniczeniem. Na potrzeby posterunku przeznaczono parter budynku, piętro zostanie przekazane dla Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Prace remontowo-budowlane zostały sfinansowane ze środków samorządu gminnego w Kamieniu Krajeńskim, zaś wyposażenie posterunku zakupiono z funduszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W posterunku pracować będzie siedmiu policjantów. To już ósmy odtworzony posterunek w naszym województwie.

Następnie uroczyście wręczono odznaczenia i awanse policjantom Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

 

Powrót na górę strony