Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„O włos” od tragedii

Data publikacji 01.08.2018

Policjanci z grudziądzkiej „drogówki” w trakcie patrolu drogi powiatowej zaobserwowali niebezpiecznie jadącą skodę. Kierowca, wyprzedzając inny pojazd w miejscu niedozwolonym, „o włos” nie doprowadził do czołowego zderzenia. Niebezpieczne zachowanie zarejestrował policyjny videorejestrator. Już po chwili lekkomyślny kierowca został zatrzymany do kontroli. Policjanci zakończyli czynności surowym mandatem.

Wczoraj, 31 lipca br. w godzinach porannych w miejscowości Piaski w pobliżu Grudziądza funkcjonariusze "drogówki" zauważyli niebezpiecznie poruszającą się skodę. Kierujący pojazdem, nie mając dostatecznej widoczności drogi, zdecydował się wyprzedzić inny samochód. Manewr został wykonany tuż przed łukiem drogi w momencie, gdy z kierunku przeciwnego nadjeżdżało inne auto. Sytuacja wyglądała bardzo poważnie, gdyż pojazdy minęły się w bardzo bliskiej odległości. Nierozważny kierowca w ostatnim momencie zdołał zjechać na prawy pas ruchu.

Policjanci, w nieoznakowanym radiowozie, ruszyli za sprawcą wykroczenia i po chwili zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 53–letni mężczyzna, który tłumaczył swoje zachowanie pośpiechem. Sprawca wykroczenia za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym otrzymał surowy mandat oraz 6 punktów karnych. Mężczyzna z pokorą przyjął karę mając świadomość powagi sytuacji jaką spowodował.

Spotkania sprawców wykroczeń drogowych ze stróżami prawa nie zawsze należą do przyjemnych, nie ma chyba kierowców, którzy byliby zadowoleni z ukarania mandatem. Ważnym jest jednak, żeby kontrola policyjna, a czasem wymierzona grzywna skłoniła kierowcę do analizy popełnionych błędów. Dobrze jak wnioski są pozytywne i po zakończonej kontroli jadą zdecydowanie rozważniej.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 2.55 MB)

Powrót na górę strony