Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Lubartów: Policjanci ze strażakami ewakuowali mieszkańców

Data publikacji 02.08.2018

Policjanci w swojej codziennej służbie spotykają się z różnymi sytuacjami i interwencjami. Ustalają sprawców wykroczeń, zatrzymują groźnych przestępców, obsługują zdarzenia drogowego. Każda służba jest inna i każda przynosi satysfakcję, kiedy można pomóc drugiemu człowiekowi. Tak było wczoraj, gdy policjanci wraz ze strażakami ewakuowali mieszkańców jednego z bloków, w którym doszło do pożaru.

                           

Wczoraj rano policjanci otrzymali informację o pożarze, do którego doszło w jednym z mieszkań na os. Powstańców Warszawy w Lubartowie. Na miejscu policjanci widząc unoszący się dym i ogień wydobywający się z okien 2 piętra bloku, natychmiast przystąpili do ewakuacji mieszkańców. Z mieszkań ewakuowano łącznie 14 osób w tym 6 dzieci..

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że prawdopodobną przyczyną pożaru mieszkania było zwarcie instalacji elektrycznej. Spaleniu uległo mieszkanie znajdujące się na drugim piętrze bloku. Ogień nie rozprzestrzenił się na inne mieszkania.

W trakcie wybuchu pożaru w mieszkaniu znajdowała się 63-letnia właścicielka mieszkania ze swoją niepełnosprawną córką. Kobiety, wraz z innymi mieszkańcami klatki bloku, zostały ewakuowane.

Dzięki wyjątkowo sprawnej akcji ratunkowej, na szczęście nikt nie doznał żadnych obrażeń.

      

E.S.

Powrót na górę strony