Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzani o oszustwa na aukcjach internetowych

Data publikacji 13.04.2006

Policjanci Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadząc sprawę dotyczącą oszustw internetowych zatrzymali 22-letniego mężczyznę oraz 17-letnią kobietę podejrzanych o oszustwa na aukcjach internetowych.

12 kwietnia 2006 r. policjanci dokonali zatrzymania o świcie w miejscach zamieszkania podejrzanych. Mężczyzna i jego znajoma oferowali na portalu aukcyjnym do sprzedaży głównie podzespoły komputerowe. Osoby, które dokonywały zakupu ostatecznie nie otrzymywały zamówionych przedmiotów lub docierały do nich rzeczy uszkodzone albo niezgodne z opisem podanym na aukcji. Kupujący musiał jednak przed otrzymaniem towaru wpłacić pieniądze na wskazane konto bankowe. Poszczególne transakcje opiewały na kwoty od 50 zł wzwyż.

Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany za podobne oszustwa. W okresie swojej przestępczej działalności sprawcy oszukali ponad 100 osób z terenu całego kraju. Policjanci w związku z prowadzoną sprawą zabezpieczyli w mieszkaniu kobiety komputer, natomiast u mężczyzny dokumentację świadczącą o ich przestępczej działalności.

Zatrzymani odpowiedzą za oszustwo. Za ten czyn grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony