Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana plantacja, zabezpieczone ponad 2 kg marihuany, cztery osoby zatrzymane - realizacja policjantów z Woli

Data publikacji 07.08.2018

Zabezpieczone 233 krzewy konopi indyjskich, sprzęt do uprawy, ponad 2 kg marihuany, tzw. ”ciastka” z marihuaną, pieniądze w wysokości łącznej ponad 11 tysięcy złotych oraz zatrzymane cztery osoby to wynik pracy policjantów z wydziału kryminalnego z Woli. Plantacja zorganizowana była na terenie powiatu piaseczyńskiego wokół zabudowań gospodarczych, jak i wewnątrz budynku. Podejrzane osoby usłyszały zarzuty, trzy z nich zostały tymczasowo aresztowane, jedna została objęta dozorem policyjnym. Wartość czarnorynkowa przechwyconych przez policjantów narkotyków to niemalże 370 tysięcy złotych.

W minionym tygodniu policjanci z wydziału kryminalnego z wolskiej komendy zorganizowali działania w dwóch miejscach jednocześnie w związku z podejrzeniem posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz uprawy krzewów konopi. Funkcjonariusze podjęli czynności w jednym z lokali na terenie Bemowa, w którym przebywał 32-letni Artur G. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze znaleźli niemalże 50 gramów marihuany. W tym samym czasie w miejscu zameldowania mężczyzny na terenie posesji w jednej z podwarszawskich miejscowości, operacyjni z Woli przy wsparciu kryminalnych z Bemowa ujawnili plantację konopi indyjskich. Ten przestępczy proceder prowadzony był wokół budynków gospodarczych i mieszkalnych, jak i  wewnątrz budynku znajdującym się na terenie posesji. Kryminalni dokładnie przeszukali wszystkie pomieszczenia.

Wokół budynków w przydomowej szklarni policjanci ujawnili krzewy konopi. Następnie w pobliżu szklarni natrafili na kolejne krzewy. Kiedy weszli do środka w pomieszczeniu unosił się charakterystyczny zapach marihuany. Włączone były urządzenia wspomagające wzrost roślin, między innymi systemy nawadniania, oświetlenia i wentylacji. Część ściętych już liści schła na suszarce. W pudełkach plastikowych znajdowały się liście marihuany, w szklanych słoikach natomiast susz marihuany. Dodatkowo kryminalni zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz nawozy do roślin. W wyniku tych działań policjanci zabezpieczyli łącznie 233 krzewy konopi, ponad 2 kg marihuany oraz tzw. "ciastka" z marihuaną. Na terenie posesji kryminalni zatrzymali kolejne trzy osoby zamieszane w ten proceder. 57-letni Marian D., 60-letni Sławomir G. i 62-letni Fryderyk G. trafili do policyjnej celi przy ul. Żytniej.

Śledczy z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu zgromadzili materiał dowodowy. Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty działania wspólnie i w porozumieniu w związku z uprawą ziela konopi mogącej dostarczyć znacznej ilości środków odurzających. Dwie z tych osób usłyszały jeszcze zarzuty posiadania znacznej ilości środka odurzającego. Sąd przychylił się do wniosku policjantów i prokuratury i wobec trzech mężczyzn zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące. Wobec jednego z mężczyzn, Sławomira G. został zastosowany dozór policyjny. Za przestępstwo uprawy  ziela konopi, mogącej dostarczyć znacznej ilości środków odurzających, zgodnie z przepisami ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara do 10 lat więzienia.

ea/ms

 • Zlikwidowana przez policjantów uprawa konopi indyjskiej
 • Zlikwidowana przez policjantów uprawa konopi indyjskiej
 • Zabezpieczony przez policjantów susz marihuany
 • Zlikwidowana przez policjantów uprawa konopi indyjskiej
 • Zabezpieczone przez policjantów krzewy konopi indyjskiej
 • Zlikwidowana przez policjantów uprawa konopi indyjskiej
 • Zabezpieczone przez policjantów pieniądze oraz marihuana
 • Zlikwidowana przez policjantów uprawa konopi indyjskiej
 • Zabezpieczone przez policjantów tzw. "ciastka" z marihuaną
 • Mężczyna zatrzymany przez policjantów
 • Mężczyna zatrzymany przez policjantów
 • Mężczyna zatrzymany przez policjantów
 • Mężczyna zatrzymany przez policjantów

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 26.42 MB)

Powrót na górę strony