Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚ zatrzymuje kolejnych członków grupy przestępczej

Data publikacji 13.04.2006

Policjanci ze słupskiego wydziału CBŚ cały czas pracują nad rozbiciem zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym, która działała w województwach pomorskim i zachodniopomorskim od około trzech lat. Miała na koncie poważne napady i wymuszenia rozbójnicze.

O zatrzymaniach jej członków oraz odzyskaniu mienia o wartości ok. 1 mln złotych informowaliśmy Państwa we wrześniu ubiegłego roku.

Wówczas policjanci zatrzymywali czterech mężczyzn mających związek z kradzieżami czterech ciągników rolniczych marek New Holland i John Deer, które policjanci odnaleźli w różnych gospodarstwach naszego województwa. Zatrzymani to właściciele tych gospodarstw, którzy, jak wynika z ustaleń policjantów, doskonale wiedzieli, że ciągniki, które użytkują, pochodzą z kradzieży.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą. 12.04 do sądu doprowadzony został 30-letni mieszkaniec Słupska podejrzany o kradzież jednego z odzyskanych we wrześniu ciągników John Deer. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Kilka dni wcześniej aresztowany został 37-letni mieszkaniec Sławna – "rusznikarz" grupy przestępczej. Policjanci przeszukali jego mieszkanie oraz miejsce zatrudnienia i znaleźli tam przerobiony z broni długiej tzw. "obrzyn". Broń użyta została w napadzie, do którego doszło w jednym ze Słupskich barów w sierpniu 2003 r. Wówczas sprawca (zatrzymany w maju ub.r. i niedawno skazany) wtargnął do baru, zagroził wszystkim bronią i zażądał pieniędzy. Właśnie tę broń teraz odzyskano.

Do tej pory zatrzymano w sumie 30 członków tej zorganizowanej grupy. Otrzymali oni areszty. Odzyskano mienie o wartości ok. 1 miliona zł. (ciągniki). Zabezpieczono 5 jednostek broni.

Powrót na górę strony