Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni ratownicy na jarmarku

Na Jarmarku Gryfitów przed słupskim zamkiem Książąt Pomorskich policyjni ratownicy prezentowali metody udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym osobom. Pokazy i ćwiczenia policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku były częścią akcji „Pomorskie dla zdrowia” zorganizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Policyjne stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Wykładowcy Szkoły Policji zaprezentowali sposoby udzielania pierwszej pomocy osobom z nagłym zatrzymaniem krążenia oraz osobom z silnie krwawiącymi ranami. W pokazach prezentowano też wykorzystanie AED, czyli automatycznego defibrylatora zewnętrznego, który dostępny jest w wielu instytucjach urzędach i miejscach publicznych.

Policjanci zademonstrowali także, w jaki sposób należy udzielać pomocy osobie, która zasłabła w wyniku upału i długotrwałego przebywania na słońcu.. Każdy z uczestników mógł także samodzielnie sprawdzić swoje umiejętności na fantomach, na których na co dzień doskonalą swoje umiejętności policjanci kształcący się w słupskiej Szkole Policji.
Mieszkańcy i turyści mogli również zapoznać się z policyjnym sprzętem i samochodami, które także prezentowano w ramach imprezy.

Celem realizowanego projektu było upowszechnienie promowanie zdrowego, bezpiecznego i aktywnego spędzania wolnego czasu na słońcu, rozwijanie postaw i zachowań prozdrowotnych oraz kształtowanie zdrowego stylu życia i podstawowych zachowań w sytuacji, gdy inna osoba nagle potrzebować będzie pomocy.

Powrót na górę strony
Polska Policja