Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Najważniejszy był czas. Policjanci pilotowali dzieci do szpitala

Data publikacji 08.08.2018

Policjanci z piekarskiej drogówki przeprowadzili pilotaż auta, w którym przewożono 5-letnie dziecko wymagające natychmiastowej pomocy medycznej. Stróże prawa zatrzymali pojazd do kontroli drogowej po tym, jak zmierzyli prędkość z jaką poruszało się nadjeżdżające bmw. Ze względu na stan chłopca mundurowi uznali, że rodzic przekraczając dozwoloną prędkość działał w stanie „wyższej konieczności”, a następnie zapewnili rodzicom dziecka szybki i bezpieczny przejazd do placówki medycznej. Kryminalni z komisariatu na Starym Mieście pomogli przewieźć 8-miesięczne dziecko w stanie zagrażającym jego życiu do szpitala. Chłopczyk był w stanie wymagającym udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej. Na szczęście policjanci zdążyli dotrzeć do lekarzy na czas.

Wczoraj policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piekarach Śląskich uczestniczyli w działaniach pod nazwą „Bezpieczne skrzyżowanie”. Mundurowi sprawdzali m.in. prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Tuż przed południem do kontroli zatrzymany został kierujący bmw, który wyraźnie przekroczył dozwoloną prędkość. Jak się okazało, obywatel Niemiec miał ku temu powód. W aucie, oprócz żony kierującego, znajdował się także 5-letni chłopiec. Dziecko wymiotowało i miało wysoką gorączkę. Rodzice powiedzieli policjantom, że temperatura ciała wynosi już 40ºC i stale rośnie. Stróże prawa, biorąc pod uwagę, że najważniejsze jest życie i zdrowie człowieka, natychmiast podjęli decyzję o przeprowadzeniu pilotażu do placówki medycznej. Radiowóz, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, szybko i bezpiecznie poprowadził zaniepokojonych rodziców do placówki, gdzie mogli skorzystać z pomocy medycznej dla swojego dziecka.

***

Do funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Wrocław Stare Miasto, którzy realizowali tam czynności w okolicach ul. Traugutta, podbiegli przerażeni rodzice ze słabnącym dzieckiem na rękach. Ojciec tulił kilkumiesięczne niemowlę. Chłopczyk przestawał oddychać i miał siny kolor skóry. Dziecko zadławiło się i wymagało natychmiastowej pomocy.

Policjanci sprawdzili tętno dziecka, a także udrożnili drogi oddechowe. Niezwłocznie podjęli też decyzję o przewiezieniu dziecka do najbliższej jednostki medycznej.

Podczas przejazdu z wykorzystaniem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, jeden z funkcjonariuszy, cały czas monitorował stan dziecka. Dziecko trafiło pod opiekę lekarzy. W chwili obecnej stan chłopca jest dobry.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia. Szybko podjęte działania sprawiły, że dziecku już nic nie zagraża.

(KWP w Katowicach / KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 3.7 MB)

Powrót na górę strony