Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli zagubionemu jeleniowi

Data publikacji 08.08.2018

Wczoraj rano policjanci ruchu drogowego podjęli nietypową interwencję. Funkcjonariusze na gdańskim odcinku obwodnicy zajęli się jeleniem, który biegał po pasie drogowym. W asyście radiowozu, którym policjanci przy użyciu sygnałów świetlnych ostrzegali innych uczestników ruchu drogowego, zwierzę całe i zdrowe dotarło do bramki prowadzącej do terenów leśnych.

Wczoraj o godzinie 6.50 kierowcy, którzy przejeżdżali gdańskim odcinkiem obwodnicy, poinformowali dyżurnego Policji, o tym, że w kierunku Gdyni pomiędzy węzłem Matarnia a Owczarnia poboczem obwodnicy biega jeleń i w każdej chwili może on wejść na ulicę, stwarzając zagrożenie.
Na miejsce pojechali gdańscy policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze tuż przed węzłem Owczarnia zauważyli jelenia, który szedł tuż przy siatce i szukał wejścia na teren leśny. Mundurowi natychmiast postanowili w sposób bezpieczny dla wszystkich doprowadzić zwierzę do najbliższej bramki prowadzącej do terenów leśnych. W tym celu policjant, ustawiając radiowóz w przeciwnym kierunku ruchu i włączając sygnały świetlne, asekurował przejście jelenia. Po kilkuset metrach policjanci zauważyli bramę techniczną, którą otworzyli i zwierzę przeszło na teren leśny.

Funkcjonariusze sprawdzili teren obwodnicy i okazało się, że jeleń wszedł na pas drogowy poprzez jedną z bram, którą ktoś otworzył i nie zamknął.

(KWP w Gdańsku / kp)

 

 

 

Powrót na górę strony