Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyróżnieni nagrodą ministra spraw wewnętrznych i administracji

Data publikacji 09.08.2018

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz nagrodą Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił dwóch policjantów: sierż. sztab. Marcina Dobrzańskiego z Komendy Powiatowej Policji w Namysłowie oraz kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Funkcjonariuszom wzorowo wykonującym powierzone im obowiązki komendant pogratulował i wręczył nagrody.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Adam Tychowicz wręczył nagrody Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji i złożył gratulację dzielnicowemu z namysłowskiej komendy.

Sierż. sztab. Marcin Dobrzański pełni służbę od 2009 roku. Od trzech lat jest zaangażowany w pracę dzielnicowego. Wyróżniony policjant w 2016 roku dzięki skutecznej resuscytacji przywrócił funkcje życiowe leżącej na chodniku dziewczynce. Kolejnym sukcesem dzielnicowego jest uratowanie życia niedoszłemu samobójcy na wiadukcie kolejowym. Zdecydowanie policjanta i szybka reakcja zapobiegły tragedii.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że sierż. sztab. Marcin Dobrzański w minionym roku zajął II miejsce w plebiscycie "Dzielnicowy Roku Opolszczyzny”. Społeczność lokalna doceniła policjanta za dobry kontakt z obywatelami oraz działania prowadzone na rzecz poprawy bezpieczeństwa. Funkcjonariusz aktywnie uczestniczy w realizacji działań pomocowych dla ofiar przemocy w rodzinie. Brał udział w międzynarodowym projekcie w ramach polsko-niemieckiej współpracy „Smacznie, zdrowo, na sportowo”. W ramach przedsięwzięcia prowadził działania profilaktyczne nakierowane na zagrożenia wynikające z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, mówił o niebezpieczeństwach wynikających z cyberprzestępczości a także zagrożeniach, jakie niosą ze sobą narkotyki i dopalacze.

Drugim wyróżnionym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji policjantem był kryminalny z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Funkcjonariusz ten pełni służbę w naszych szeregach od 2006 roku. Aktualnie zajmuje się zwalczaniem przestępczości kryminalnej, w tym narkotykowej. Tylko w pierwszym kwartale 2018 roku policjant przechwycił blisko pół kilograma nielegalnych substancji. Szereg osób związanych z przestępczością narkotykową zostało przez to zatrzymanych.

Swoim kolegom gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

(KWP w Opolu / kp)

 

  • wyróżnieni policjanci
  • wyróżnieni policjanci
  • wyróżnieni policjanci
Powrót na górę strony