Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jadąc do służby ratowali kierowcę

Mocnymi nerwami i opanowaniem wykazali się wykładowcy słupskiej Szkoły Policji, na oczach których jadący bus uderzył w drzewo. Policjanci widząc to zdarzenie natychmiast przystąpili do działań.

Do zdarzenia doszło w piątek rano na drodze krajowej nr 6 na odcinku pomiędzy Koszalinem i Sianowem. Policyjni wykładowcy jadąc do Szkoły zauważyli, że w pewnej odległości, jadący naprzeciw nich bus wykonuje manewr wyprzedzania „na trzeciego”. Kierowca busa w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę drogi, a następnie, już na poboczu, uderzył w drzewo.

Policjanci (asp. Robert Małecki, mł.asp. Łukasz Nikiel i mł.asp. Piotr Sobota) natychmiast pospieszyli na ratunek, zajęli się kierowcą, który był w dużym szoku. Natychmiast przeprowadzili też wstępne badanie pod kątem ewentualnych obrażeń wewnętrznych i przystąpił do opatrywania krwawiących ran. Następnie zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia i kierowali ruchem na ruchliwej o tej porze drodze dojazdowej do Koszalina.
Równolegle z asystowaniem przy poszkodowanym, zabezpieczali miejsce zdarzenia i kierowali ruchem. Po przyjeździe miejsce patrolu policji wykładowcy przekazali niezbędne informacje, a następnie pojechali do słupskiej Szkoły Policji na zajęcia z młodymi policjantami.

Rota policyjnego ślubowania:

"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wykonując powierzone mi zadania, ślubuję pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności konstytucyjnym organom Rzeczypospolitej Polskiej, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać rozkazy i polecenia przełożonych. Ślubuję strzec tajemnic związanych ze służbą, honoru, godności i dobrego imienia służby oraz przestrzegać zasad etyki zawodowej ".

Powrót na górę strony