Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Otwoccy kryminalni zatrzymali poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania

Data publikacji 10.08.2018

Policjanci z wydziału kryminalnego otwockiej komendy, którzy realizują listy gończe i ścigają ukrywających się sprawców przestępstw, zatrzymali 28-letniego otwocczanina, poszukiwanego przez policję w Szkocji, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Otwoccy kryminalni ustalili adres mężczyzny, zatrzymali go i przekonwojowali do zakładu karnego, w którym będzie oczekiwał na deportację. 28-latek był poszukiwany za przestępstwo na tle seksualnym z udziałem osoby nieletniej i napaść z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Za takie czyny w Wielkiej Brytanii grozi nawet dożywocie.

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Otwocku otrzymali do realizacji Europejski Nakaz Aresztowania wydany przez brytyjski sąd w Szkocji. Na jego mocy miał być zatrzymany 28-letni mieszkaniec Otwocka, podejrzany w sprawie karnej o przestępstwo seksualne z udziałem nieletniej i napaść z niebezpiecznym narzędziem.

Kryminalni, realizując nakaz, współpracowali cały czas ze stołecznymi policjantami oraz z policjantami z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji.

Operacyjni ustalili, gdzie przebywa 28-latek. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu śledczego. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał już postanowienie o jego deportacji.

Kryminalni namierzyli też drugiego podejrzanego, którego również poszukiwali Szkoci do tej samej sprawy. Był nim 48-letni mieszkaniec Radomia. Okazało się, że poszukiwany odbywa karę pozbawienia wolności w jednym z zakładów karnych.

Otwoccy kryminalni wykazali się niezwykłą dokładnością i precyzją w ustalaniu miejsc, gdzie znajdowali się obaj poszukiwani.

ea/dn

Powrót na górę strony