Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy zadbał o osoby samotne

Data publikacji 10.08.2018

Dzielnicowy mł.asp. Mateusz Cygan w ramach codziennej służby i realizacji programu „Dzielnicowy bliżej nas” podczas trwających upałów zatroszczył się o osoby starsze oraz samotne na terenie gminy Radgoszcz.

Okres letni, zwłaszcza, gdy temperatury sięgają powyżej 30 stopni Celsjusza to dla wielu seniorów pogoda, która może być szczególnie męcząca. Często osoby samotne i schorowane nie radzą sobie z robieniem zakupów lub wręcz zapominają o uzupełnianiu płynów i zostają pozostawione same w zapomnieniu.

Sytuacja takich osób może być dramatyczna. O dobro samotnych seniorów zadbał mł. asp. Mateusz Cygan. Funkcjonariusz w trwającej fali upałów odwiedzał osoby starsze zamieszkujące samotnie, nie posiadające żadnej rodziny i kontrolował ich sytuację życiową, jak również oferował pomoc nawet w rejestracji wizyty domowej lekarza.

Policjant przypominał o przestrzeganiu zasad, które pozwolą uniknąć lub zmniejszyć ryzyko wystąpienia udaru cieplnego i przegrzania organizmu. Dzielnicowy uczulał sąsiadów osób starszych, samotnych o budowaniu systemu pomocy sąsiedzkiej i nie pozostawianiu ich samych sobie.

(KWP w Krakowie / ig)
  • Dzielnicowy zadbał o osoby samotne
  • Dzielnicowy zadbał o osoby samotne
  • Dzielnicowy zadbał o osoby samotne
Powrót na górę strony