Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Działania wrocławskich policjantów wymierzone w przestępczość narkotykową

Data publikacji 11.08.2018

Wrocławscy kryminalni namierzyli dwie osoby podejrzewane o dystrybucję środków odurzających. Podczas działań funkcjonariuszy najpierw zatrzymano młodą kobietę, która posiadała narkotyki, a chwilę później - mężczyznę. W mieszkaniach obu zatrzymanych osób ujawniono spore ilości środków odurzających. Sprawdzenia potwierdziły, że jest to marihuana, kokaina i amfetamina w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać blisko 2,2 tysiąca porcji handlowych. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, a o ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej we Wrocławiu namierzyli osoby podejrzewane o handel narkotykami, a także ich aktualne miejsce pobytu. Wczesnym rankiem zatrzymali młodą kobietę, wychodzącą z bloku na terenie Krzyków. Funkcjonariusze ujawnili przy niej trzy foliowe worki z marihuaną i amfetaminą.

Kobieta została zatrzymana, a chwilę później w jej mieszkaniu kryminalni ujawnili kolejne porcje narkotyków oraz gotówkę mogącą pochodzić ze sprzedaży środków odurzających. Łącznie na tym etapie sprawy funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100 porcji marihuany i kilka porcji amfetaminy.

Niespełna dwie godziny później policjanci zapukali do kolejnego mieszkania, tym razem na terenie wrocławskiego Ołbina. Drzwi otworzyła 45-letnia kobieta. Funkcjonariusze ujawnili tu kolejne środki odurzające, które schowane były m.in. w lodówce oraz wiaderku. Kobieta tłumaczyła policjantom, że narkotyki należą do jej syna. Po zważeniu wszystkich środków okazało się, że z zabezpieczonej ilości po podziale można byłoby uzyskać blisko 1500 porcji handlowych marihuany, ponad 500 porcji kokainy i 75 porcji amfetaminy. Funkcjonariusze ujawnili też pół kilograma nieokreślonego środka, który trafił do dalszych badań laboratoryjnych. Wkrótce też ustalony "właściciel" narkotyków, 23 - latek, trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających. O dalszym losie zatrzymanych osób zdecyduje teraz sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast handel zagrożony jest już karą w wysokości do lat 10.

(KWP we Wrocławiu / dm)

Powrót na górę strony