Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bartoszyce / Górowo Iławeckie: Policjanci szybko odnaleźli zagubioną 12–latkę

Data publikacji 11.08.2018

Podczas interwencji podejmowanych przez policjantów bardzo wiele zależy od szybkiej, profesjonalnej i prawidłowej reakcji funkcjonariuszy oraz od umiejętności poradzenia sobie w sytuacji kryzysowej przez osobę, wobec której interwencja jest podejmowana. Te dwa elementy sprawiły, że policjanci z Górowa Iławeckiego szybko odnaleźli 12–latkę, która wyjechała na przejażdżkę rowerem i zgubiła się na polnej ścieżce kilka kilometrów od domu.

W miniony czwartek (09.08.2018) wieczorem na numer alarmowy 112 zadzwoniła 12-letnia mieszkanka Górowa Iławeckiego. Nastolatka płakała, była bardzo zdenerwowana i przestraszona. Powiedziała, że jakiś czas temu wyjechała na przejażdżkę rowerem i jadąc polną drogą za miasto straciła orientację w terenie i zagubiła się kilka kilometrów od domu. Nie potrafiła dokładnie określić miejsca, w którym się znajduje, a wokół widziała tylko pola i łąki.

W okolicę, w której mogła znajdować się dziewczynka, natychmiast skierowani zostali policjanci prewencji z Komisariatu Policji w Górowie Iławeckim, którzy rozpoczęli sprawdzanie pól i łąk na obrzeżach miasta. Dzięki dobrej orientacji w terenie już po 30 minutach odnaleźli przestraszoną nastolatkę. Odwieźli ją do domu, gdzie czekali na nią rodzice.

W takich sytuacjach jak powyższa, szczególnie w przypadku interwencji wobec dzieci, które się zgubiły, aby mogły się one zakończyć szczęśliwie, oprócz sprawnej i szybkiej reakcji służb ratunkowych, potrzebna jest też podstawowa wiedza jaką wpajamy najmłodszym. Dzięki temu, że dziewczynka miała przy sobie telefon i wiedziała w jaki sposób z niego skorzystać (dzwoniąc na numer alarmowy), policjanci mogli szybko podjąć interwencję w jej sprawie i doprowadzić ją do szczęśliwego finału.

(łg/tm)

 

Powrót na górę strony