Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zamość: Dzielnicowa po służbie zatrzymała nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 12.08.2018

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie i trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów nie przeszkodziły 61-letniemu mieszkańcowi Zamościa wsiąść za kierownicę samochodu. Nietrzeźwego kierowcę zatrzymała będąca po służbie dzielnicowa zamojskiej komendy. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

    Policjantem jest się nie tylko na służbie. Dowiodła tego dzielnicowa zamojskiej komendy, która w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierującego. Policjantka jadąc prywatnym samochodem zauważyła kierującego mitsubishi, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Na ul. Sikorskiego doprowadziła do zatrzymania pojazdu. Za kierownicą mitsubishi siedział 61-letni zamościanin. Badanie na zawartość alkoholu, jakie przeprowadził wezwany na miejsce umundurowany patrol policji, wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie 61-latka. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że mężczyzna posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Ostatni z nich obowiązuje zamościanina do lutego 2022 roku.

Teraz kierowca za jazdę na podwójnym gazie oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów odpowie przed sądem. Za czyn ten zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

J.K.

  

Powrót na górę strony