Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci po służbie zatrzymali dwóch poszukiwanych i nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 13.08.2018

Po raz kolejny Policjant Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu udowodnił, że policjantem, zgodnie z Rotą Ślubowania jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią. Dzielnicowy wykazując się ogromną czujnością, będąc w czasie wolnym od służby wskazał dwóch poszukiwanych mężczyzn, którzy zostali zatrzymani przez patrol policji. Również małopolski policjant w czasie wolnym od służby zareagował na zagrożenie w ruchu drogowym, a ujawnił przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w czwartek 9 sierpnia br. w Świnoujściu gdzie będący w czasie wolnym od służby dzielnicowy KMP w Świnoujściu wskazał pełniącym służbę funkcjonariuszom policji idącego ulicą poszukiwanego mężczyznę. Dzielnicowy znał mężczyznę z widzenia i wiedział, że uchyla się on przed wymiarem sprawiedliwości, dlatego szedł za nim, a w międzyczasie zadzwonił na policję, aby udzielono mu wsparcia przy zatrzymaniu.

Kiedy wskazany poszukiwany zobaczył radiowóz, to zaczął uciekać, ale został zatrzymany. Okazało się, że oprócz tego, że mężczyzna jest poszukiwany, to dodatkowo przy sobie miał woreczek strunowy z zawartością haszyszu. Na tym rola czujnego dzielnicowego nie zakończyła się, gdyż idąc za pierwszym poszukiwanym rozpoznał w mężczyźnie stojącym na ulicy kolejnego poszukiwanego. Po zatrzymaniu pierwszego poszukiwanego, dzielnicowy razem z interweniującym patrolem udali się w penetrację terenu i zauważyli, jak mężczyzna na widok policjantów chowa się w jednej z kamienic.

Okazało się, że czujne oko dzielnicowego nie zawiodło i tym razem, a mężczyzna, który znajdował się w klatce schodowej kamienicy okazał się poszukiwany. Jednocześnie, jak w przypadku pierwszego zatrzymanego, również i drugi posiadał przy sobie środki psychoaktywne w postaci marihuany i amfetaminy, które w większej ilości posiadał także w swoim mieszkaniu. Obaj mężczyźni za posiadanie środków prawem zabronionych staną przed Sądem.

***

W niedzielę 12 sierpnia br. policjant Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji, w czasie wolnym od służby, podjął interwencję wobec kierowcy, który swoimi niebezpiecznymi manewrami stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

Jak się okazało pirat drogowy oraz podróżujący z nim znajomy mieli więcej na sumieniu - posiadali narkotyki i kradziony telefon. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie w Grojcu. Policjant jechał swoim samochodem ulicą Beskidzką. W pewnej chwili zauważył, że jadący przed nim kierowca samochodu marki Audi wykonuje dziwne manewry, poprzez co stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusz powiadomił oficera dyżurnego oświęcimskiej komendy Policji i pojechał za audi.

Na ulicy Jagiellończyka audi zatrzymało się pod jednym ze sklepów, więc policjant również zatrzymał się i używając legitymacji służbowej przedstawił powód interwencji. W trakcie czynności funkcjonariusz ustalił, że pojazdem kierował 26-letni mieszkaniec Gminy Oświęcim, a jego pasażerem był rok młodszy kolega, również mieszkający w jednej z podoświęcimskich miejscowości.

Podczas czynności funkcjonariusz wyczuł wydobywającą się z pojazdu woń marihuany o czym poinformował przybyły na miejsce patrol. Podczas przeszukania audi policjanci ujawnili woreczek z marihuaną oraz dwa młynki do mielenia suszu. Z kolei podczas przeszukania pasażera, mundurowi ujawnili kolejny woreczek z kilkoma porcjami marihuany oraz telefon komórkowy, pochodzący z kradzieży na terenie miejscowości Zator.

Za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, a za kradzież do pięciu lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie, KWP w Krakowie / ig)

 

Powrót na górę strony
Polska Policja