Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprzątali magazyny, a przy okazji kradli tablety, laptopy, telefony i inny sprzęt elektroniczny

Dwaj mężczyźni wykonujący prace porządkowe, wyjątkowo „sumiennie” wypełniali swoje obowiązki. Oprócz sprzątania, sukcesywnie wynosili sprzęt elektroniczny z jednej z firm na terenie miasta. Łącznie ukradli nowoczesną elektronikę o wartości blisko 90 tys. zł. Były to m.in. laptopy, telefony, tablety i aparaty fotograficzne. Namierzyli ich policjanci Wydziału Kryminalnego z wrocławskiej komendy miejskiej. Dużą część skradzionego sprzętu funkcjonariusze już odzyskali. Mężczyźni zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozić im może teraz kara do 5 lat pozbawiania wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy miejskiej we Wrocławiu, w wyniku podjętych czynności operacyjnych, namierzyli 2 mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże drogiego sprzętu elektronicznego. 24 i 29-latek byli zatrudnieni w firmie sprzątającej realizującej zlecenia na terenie dużych magazynów z elektroniką na terenie Bielan Wrocławskich. Okazało się, że podejrzani, oprócz sprzątania pomieszczeń, kradli z nich także towar. Były to głównie laptopy, tablety, telefony, aparaty fotograficzne, ale też zegarki i konsole do gier. Mężczyźni skonstruowali nawet specjalne skrytki do przechowywania swojego łupu. Część sprzętu wrzucali również do koszy na śmieci, a później ją stamtąd wyciągali. Przestępczy proceder trwał kilka miesięcy, a suma strat sięgnęła kwoty blisko 90 tys. zł. Wrocławscy kryminalni, po uzyskaniu informacji o znikającej elektronice, niezwłocznie i skutecznie zajęli się sprawą. Kradzieże się skończyły, a sprawcy trafili do policyjnego aresztu.

Pierwszego z mężczyzn funkcjonariusze zatrzymali na terenie firmy, dla której świadczył usługi. Po sprawdzeniu jego rzeczy osobistych oraz jego mieszkania, policjanci odzyskali część fantów pochodzących z przestępstwa. Drugiego sprawcę zatrzymano tego samego dnia i w jego mieszkaniu również ujawniono elektronikę pochodzącą z kradzieży.  Kryminalni ustalili też, co stało się z resztą skradzionego towaru. Okazało się, że mężczyźni sprzedawali go w punkcie skupu i wymiany sprzętu elektronicznego w centrum Wrocławia. W sklepie tym policjanci zabezpieczyli kolejne telefony, zegarki, tablety oraz konsole do gier.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty za kradzieże. Grozić im może teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mg)

  • Sprzątali magazyny, a przy okazji kradli tablety, laptopy, telefony i inny sprzęt elektroniczny
  • Sprzątali magazyny, a przy okazji kradli tablety, laptopy, telefony i inny sprzęt elektroniczny
Powrót na górę strony