Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Knurowa zatrzymali „bombiarzy”

Data publikacji 13.08.2018

Na wniosek policji, prokurator zastosował dozór oraz poręczenie majątkowe wobec dwóch mieszkańców Knurowa w wieku 22 i 28 lat, którym udowodniono wywołanie fałszywego alarmu bombowego. Głupi żart spowodował duże zamieszanie na jednym z osiedli. Z mieszkań ewakuowano ponad 120 osób.

Tego samego dnia, podczas akcji sprawdzania budynku, policjanci wytypowali i ujęli czterech mężczyzn. Trzech z nich znajdowało się w pobliżu i obserwowało działania służb. Po czynnościach przeprowadzonych w komisariacie ustalono, że dwóch zatrzymanych wpadło na pomysł wywołania fałszywego alarmu i zrealizowało go, dzwoniąc pod numer alarmowy z telefonu należącego do trzeciego z mężczyzn – bez jego zgody i wiedzy. Dzwoniący poinformowali pracownika WCPR w Katowicach o podłożeniu ładunku wybuchowego w bloku przy ul. Staszica w Knurowie. Zaistniała konieczność wdrożenia procedur przewidzianych na taką okoliczność. Prokurator podjął decyzję o objęciu podejrzanych, na czas postępowania, policyjnym dozorem i poręczeniem majątkowym. Trwa szacowanie kosztów prowadzenia akcji.
Przypomnijmy: że za tego typu „bombowe dowcipy” grozi kara do 8 lat więzienia oraz konieczność pokrycia kosztów akcji i kosztów sądowych.

(KWP w Katowicach / kp)

 

Powrót na górę strony