Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wrocławscy policjanci zatrzymali internetowych oszustów

Data publikacji 13.08.2018

Wrocławscy policjanci namierzyli osoby podejrzane o liczne oszustwa w sieci. Funkcjonariusze potwierdzili, że podejrzani korzystając z popularnych portali aukcyjnych oferowali do sprzedaży towary, których nie mieli. Działając w ten sposób oszukali ponad 140 osób z terenu całego kraju. Wpadli w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy Fabryczna, gdy wystawiali do sprzedaży kolejne przedmioty. Kobieta i mężczyzna trafili do policyjnego aresztu. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd, a grozić im może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej Policji, zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości gospodarczej współpracując z policjantami z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością komendy wojewódzkiej, zatrzymali osoby podejrzane o liczne oszustwa. Policjanci zapukali do drzwi jednego z domów na terenie dzielnicy Fabryczna, gdzie przebywała 33-letnia obywatelka Mołdawii i 24-letni obywatel Ukrainy. Oboje byli w trakcie działań w ramach swojego przestępczego procederu.

Funkcjonariusze potwierdzili, że podejrzani korzystając ze znanych portali aukcyjnych, oferowali do sprzedaży przedmioty, których faktycznie nigdy nie mieli. Gdy ktoś zdecydował się na zakup, pobierali należną kwotę i towaru nie wysyłali. Na przełomie ostatnich kilku miesięcy oszukali w ten sposób ponad 140 osób z ternu całego kraju. Łącznie mogliby wyłudzić pieniądze w kwocie ponad 62 tysięcy złotych.

Prowadząc tą sprawę wrocławscy policjanci współpracowali z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Cyberprzestępczością z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Zatrzymani za oszustwa odpowiedzą teraz przed sądem. Czyn ten zagrożony jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / ig)

Powrót na górę strony