Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

POLICYJNA INTERWENCJA NA RZECZ ŚRODOWISKA

Data publikacji 13.08.2018

Dziś, na terenie Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Dojlidy, policjanci i strażnicy leśni podsumowali policyjne działania pod nazwą „Interwencja na rzecz środowiska”. To innowacyjne przedsięwzięcie zorganizował Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku. Policyjne działania zostały zorganizowane na terenie sześciu nadleśnictw i były przykładem współdziałania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Dziś, na terenie Szkółki Leśnej Nadleśnictwa Dojlidy, policjanci i strażnicy leśni podsumowali działania pod nazwą „Interwencja na rzecz środowiska”. Głównym celem akcji zorganizowanej przez Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Białymstoku wspólnie z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Białymstoku było zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w obszarach leśnych, głównie w rejonach szlaków turystycznych. Wspólne działania zostały zorganizowane na terenie Nadleśnictwa Rutka, Nadleśnictwa Łomża, Nadleśnictwa Suwałki, Nadleśnictwa Czarna Białostocka, Nadleśnictwa Dojlidy i Nadleśnictwa Bielsk. 

Działania „Interwencja na rzecz środowiska” to policyjna inicjatywa będąca odpowiedzią na zgłoszenia przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Do najczęściej pojawiających się zgłoszeń należą: dzikie wysypiska śmieci, kłusownictwo, nielegalna wycinka drzew czy poruszanie się po terenach leśnych quadami.

W trakcie podsumowania policyjnych działań mundurowi i leśnicy doskonalili również umiejętności zatrzymywania sprawców przestępstw kłusownictwa. Podlascy policjanci zapowiadają, że wspólne działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo będą kontynuowane w przyszłości.

 

Powrót na górę strony