Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem harcerzy

Data publikacji 13.08.2018

Gdańscy policjanci cały czas czuwają nad bezpieczeństwem uczestników zlotu harcerzy. W ubiegły piątek 10 sierpnia br. namiot edukacyjny policjantów odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda, który podziękował za ich służbę, a w szczególności za dbanie o bezpieczeństwo uczestników zlotu.

Mija kolejny dzień, kiedy policjanci dbają o bezpieczeństwo na zlocie harcerzy. Policjanci są obecni na obozowisku przez całą dobę. Codzienną służbę w tym miejscu pełni ponad 60 policjantów na trzech zmianach. Służby są pełnione szczególnie w patrolach pieszych oraz motoryzowanych. Policjanci są widoczni w obozowisku i zawsze służą pomocą uczestnikom zlotu. W centrum dowodzenia wspólnie z harcerzami służbę pełnią policjanci, którzy monitorują to, co dzieje się na zlocie i dbają o łączność między służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

W miasteczku służb dyżurują również policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego, a policjanci z ruchu drogowego nadzorujący przejazdy autokarów z harcerzami z terenu obozowiska dbają, aby utrudnienia w ruchu drogowym były jak najmniej dotkliwe.

Wykorzystywany przez policjantów sprzęt to m.in. mobilne centrum monitoringu, które na bieżąco monitoruje to, co dzieje się na terenie odbywającego się zlotu ZHP. W centralnym punkcie obozu policjanci zajmujący się profilaktyką społeczną, w namiocie edukacyjnym prowadzą rozmowy z harcerzami oraz z zuchami na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa i oprócz swojej wiedzy przekazują im materiały i gadżety profilaktyczne. Drużynowi uczestniczą w przygotowanych przez policjantów szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa.

W piątek namiot edukacyjny gdańskiej Policji odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda, co dla funkcjonariuszy było ogromnym zaszczytem i docenieniem ich pracy, a przy tym okazją do wspólnego zdjęcia. Prezydent odwiedził również miasteczko służb i podziękował policjantom oraz strażakom za ich pracę, a przede wszystkim za czuwanie nad bezpieczeństwem harcerzy.

W trakcie sobotniego festynu odbywającego się na terenie obozowiska policjanci zaprezentowali harcerzom sprzęt, którego używają w codziennej służbie, prowadzili pokazy z udziałem psów służbowych, prowadzili konkursy, rozdali mnóstwo gadżetów i sami brali aktywny udział w organizowanych grach i zabawach.

(KWP w Gdańsku / ig)

  • Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem harcerzy
  • Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem harcerzy
  • Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem harcerzy
Powrót na górę strony
Polska Policja