Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Uratowali niedoszłych samobójców

Policjanci nie dopuścili do popełnienia samobójstwa przez mieszkankę powiatu lipskiego. Kobieta była w złym stanie psychicznym i chciała odebrać sobie życia. Dzięki szybkiej reakcji udało się temu zapobiec. Uratowana trafiła pod opiekę lekarzy. Również wołowscy policjanci odnaleźli mężczyznę zamierzającego popełnić samobójstwo. Z przekazanych do dyżurnego informacji wynikało, że desperat chce rzucić się pod pociąg. Dzięki szybkiej reakcji policjantów mężczyźnie nic się nie stało. Trafił pod opiekę lekarzy. Także żoliborscy mundurowi uratowali kobietę, która chciała popełnić samobójstwo. Dzięki szybkiej reakcji policjantów zdesperowana 19-latka trafiła pod opiekę lekarzy. Po raz kolejny mundurowi udowodnili, że ludzkie życie jest dla nich największą wartością.

Wczoraj wieczorem dyżurny lipskiej komendy otrzymał informację, że 33-letnia kobieta zamierza popełnić samobójstwo. Kobieta miała zażyć środki nasenne i oddalić się z domu w nieznanym kierunku.

W związku z zagrożeniem życia człowieka, dyżurny natychmiast powiadomił wszystkie policyjne patrole oraz kilkudziesięciu strażaków z okolicznych OSP. Na szczęście mundurowi zdążyli z pomocą na czas. Pod trzech godzinach poszukiwań kobieta została odnaleziona w polu z podciętymi nadgarstkami. Policjanci natychmiast udzieli kobiecie pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce pogotowie.

***

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wołowie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od jednego z mieszkańców dotyczące jego znajomego, który groził, że rzuci się pod pociąg. Z zebranych informacji wynikało, że znajduje się on w okolicach linii kolejowej i istnieje realne zagrożenie, że spełni swoje groźby.

Skierowany niezwłocznie na miejsce patrol zastał osobę stojącą na torach. Mężczyzna  widząc policjantów zaczął wykrzykiwać, aby nikt do niego nie podchodził, był pobudzony i agresywny. Policjanci podjęli natychmiastowe działania i obezwładnili mężczyznę, uniemożliwiając mu wyrządzenie sobie krzywdy.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Poszkodowany został przewieziony do szpitala specjalistycznego, gdzie dalej zajęli się już nim lekarze.

***

Tuż po północy policjanci z żoliborskiego wydziału prewencji otrzymali informację od kobiety, że jej znajoma chce popełnić samobójstwo. Desperatka weszła na Most Gdański z zamiarem odebrania sobie życia. Funkcjonariusze bardzo szybko dotarli do kobiety. Mundurowi udzielili 19-latce pomocy. Młoda kobieta chwilę później został przekazana pod opiekę lekarzy.

Dzięki sprawnej akcji sierż. szt. Pawła Milczewskiego i st. sierż. Mateusza Latosa nie doszło do tragedii.

(KWP zs. w Radomiu, KWP we Wrocławiu, KSP / kp, ig)

 

Powrót na górę strony