Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o podpalenie kamienicy zatrzymany

Data publikacji 16.08.2018

Kryminalni z Głubczyc zatrzymali 22-latka podejrzanego o spowodowanie pożaru w wielkich rozmiarach. Mężczyzna miał podpalić dom wielorodzinny - w akcji ratowniczej uczestniczyli policjanci oraz strażacy. Kilkadziesiąt osób zostało ewakuowanych, a 3 mieszkania doszczętnie spłonęły. Mieszkaniec Głubczyc tłumaczył, że nie zdawał sobie sprawy z zagrożenia, jakie mógł spowodować. Teraz grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.

Pożar domu wielorodzinnego w Głubczycach wybuchł w połowie marca. Wówczas, w prowadzonej akcji ratowniczej, uczestniczyli zarówno strażacy jak i policjanci. Kilkadziesiąt osób zostało ewakuowanych, a 3 mieszkania doszczętnie spłonęły. Starty zostały oszacowane na ponad 200 000 złotych.

Sprawa tą zajęli się głubczyccy kryminalni. Na podstawie zebranych dowodów wytypowali oni podejrzewanego o to przestępstwo podpalacza. Okazał się nim 22-letni mieszkaniec Głubczyc. Zupełnie zaskoczony mężczyzna został zatrzymany w swoim mieszkaniu.

22-latek usłyszał już zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat więzienia. Mężczyzna tłumaczył, że nie zdawał sobie sprawy z konsekwencji i z niebezpieczeństwa, jakie może spowodować.

Powrót na górę strony