Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowi piraci bez praw jazdy. Łamanie przepisów zarejestrowały kamery zamontowane w policyjnych radiowozach

Data publikacji 17.08.2018

W ciągu ostatnich dwóch dni na terenie pow. płońskiego policjanci zatrzymali prawo jazdy trzem nieodpowiedzialnym kierowcom, za jazdę z nadmierną prędkość w terenie zabudowanym. Policjanci płockiej drogówki zatrzymali natomiast prawo jazdy sześciu kierującym. Wszyscy, nie zważając na bezpieczeństwo innych uczestników jechali z prędkością ponad 100 km/h. Uprawnienia do kierowania pojazdami stracili na 3 miesiące.

W miniony wtorek rano na drodze krajowej nr 62 w Goławinie policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli opla. Autem kierował 51-latek z gm. Czerwińsk. Powodem kontroli była prędkość z jaką mężczyzna poruszał się kierowanym przez siebie pojazdem w terenie zabudowanym - 103 km/h. Mundurowi zatrzymali kierowcy prawo jazdy i ukarali go wysokim mandatem i punktami karnymi. Kolejnym kierowcą, który stracił prawo jazdy na 3 miesiące, był 52-letni mieszkaniec gm. Nasielsk. Przejeżdżał przez Starą Wronę z prędkością 107 km/h przy dopuszczalnej 50 km/h. Kierowca został ukarany przez mundurowych wysokim mandatem i punktami. Natomiast w samym Płońsku policjanci zatrzymali prawo jazdy 29-latkowi, który kierując audi pędził z prędkością 107 km/h. Również i ten kierowca został ukarany wysokim mandatem i punktami karnymi.

Policjanci płockiej drogówki w czasie działań „Bezpieczny Sierpień 2018” prowadzili wzmożone kontrole prędkości. Na drogach powiatu płockiego oraz Płocka oprócz radiowozów oznakowanych można było spotkać policyjny samochód wyposażony w wideorejestrator, który zarejestrował brawurową jazdę aż sześciu kierujących.

Pierwszy kierowca, który przekroczył dopuszczalną prędkość jechał trasą ks. Jerzego Popiełuszki. Mundurowi zauważyli volkswagena pędzącego w kierunku Mostu Solidarności. Jadąc za nim zaczęli mierzyć prędkość, która po chwili wynosiła 173 km/h, a obowiązujące ograniczenie prędkości w tym miejscu wynosiło do 70 km/h. Samochód został zatrzymany. Funkcjonariusze ukarali pirata mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz 10 punktami karnych. Ponadto zatrzymali kierującemu prawo jazdy.

Kolejne nieodpowiedzialne zachowanie zostało ujawnione przez policjantów płockiej drogówki na terenie Małej Wsi. Tu w obszarze zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wyraźnie wskazuje do 50 km/h, kierujący oplem 21-latek, poruszał się z prędkością 135 km/h. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny w wysokości 400 złotych i przypisali 10 punktów karnych.

Kolejne, niosące za sobą duże zagrożenia dla bezpieczeństwa uczestników ruchu wykroczenia miały miejsce w Płocku na trasie ks. Jerzego Popiełuszki, gdzie zatrzymani sprawcy poruszali się z prędkością 140 km/h oraz 137 km/h. Płockich piratów drogowych zatrzymano również na ul. Wyszogrodzkiej, gdzie prędkościomierze pojazdów wskazywały ponad 135 km/k. Oczywiście wszyscy kierujący pożegnali się z prawami jazdy na okres co najmniej 3 miesięcy.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn poważnych w skutkach zdarzeń drogowych.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 1.95 MB)

Powrót na górę strony