Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

34 punkty karne dla kierującego lekceważącego przepisy ruchu drogowego

Data publikacji 17.08.2018

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem stworzył bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Wyprzedzał na podwójnej ciągłej, przekraczał znacznie prędkość, wymuszał manewry na innych kierowcach - to tylko niektóre z jego przewinień. Za popełnione wykroczenia mężczyzna odpowie przed sądem, a policjanci naliczyli mu 34 punkty karne.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze naliczyli 34 punkty karne kierującemu samochodem osobowym za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym. Do zdarzenia doszło 15 sierpnia br. około godziny 8.25 na drodze z Jeleniej Góry do Karpacza. Jadący za policyjnym pojazdem nieoznakowanym, wyposażonym w videorejestrator, kierujący pojazdem marki Mazda rozpoczął manewr wyprzedzania z nadmierną prędkością. Zmusił tym samym innych kierowców do zjechania z pasa jezdni w celu uniknięcia zderzenia, a manewr ten zakończył na łuku drogi na podwójnej ciągłej. Jadąc dalej na ograniczeniu prędkości do 90 km, 36-latek miał 139 km na liczniku, wyprzedzał inne auto na skrzyżowaniu, a kolejny pomiar prędkości wykazał, że kierowca przyspieszył do 179 km/h.

Pirat za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem, a funkcjonariusze naliczyli mu 34 punkty karne. Ponadto zatrzymali mu prawo jazdy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

 

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 15.17 MB)

Powrót na górę strony