Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany i aresztowany za rozbój na swoim dziadku

Data publikacji 18.08.2018

Trzy najbliższe miesiące w areszcie spędzi 27-latek z gm. Józefów nad Wisłą. Mężczyzna został zatrzymany przez opolskich policjantów po tym, jak przy użyciu noża dokonał rozboju na swoim 89-letnim dziadku, z którym mieszkał. Teraz podejrzanemu grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

Kilka dni temu dyżurny opolskiej komendy otrzymał bardzo niepokojące sygnały od rodziny 89-letniego mieszkańca gminy Józefów nad Wisłą. Z ustaleń wynikało, że starszy pan mieszka wspólnie ze swoim 27-letnim wnuczkiem, który nadużywa alkoholu. Młody mężczyzna wykorzystując wiek i stan zdrowia seniora, miał się nad nim znęcać zarówno psychicznie jak i fizycznie.

Starszy mężczyzna w żaden sposób nie potrafił się sam obronić przed atakami agresji wnuczka. Okazało się ponadto, że 27-latek w celu uzyskania pieniędzy na alkohol, dwukrotnie przy użyciu noża, dokonał rozboju na swoim dziadku.

Po otrzymanym sygnale, sprawą zajęli się opolscy mundurowi. W czwartek 27-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu dokonania dwóch rozbojów oraz znęcania się nad dziadkiem. Sąd Rejonowy w Opolu Lubelskim przychylił się do wniosku Policji i prokuratora i zastosował wobec sprawcy najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Teraz podejrzanemu grozi kara nawet do 15 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony