Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Giżycko: Bezpieczeństwo nad wodą - to nasza wspólna sprawa, także pod koniec wakacji

Data publikacji 21.08.2018

Giżyccy policjanci w związku z akcją "Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą" promowali zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Przygotowany przez Urząd Miejski w Giżycku z tej okazji piknik odbył się na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Niegocin, do którego włączyły się służby ratownictwa, w tym ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy PSP w Giżycku oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Giżycku, Straży Granicznej z Kętrzyna i żołnierze z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.

W minioną sobotę (18.08.2018) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, ratownicy z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy PSP w Giżycku oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej w Giżycku, Straży Granicznej w Kętrzynie i żołnierze 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zaprezentowali swoje działania profilaktyczne skierowane do dzieci, młodzieży, jak również osób dorosłych. Cała impreza odbyła się na Plaży Miejskiej nad Jeziorem Niegocin w ramach zorganizowanego Pikniku Rodzinnego przez Urząd Miejski w Giżycku.

Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego i prawidłowego korzystania z kąpielisk, sprzętu pływającego, po to aby zapobiegać utonięciom. Zebrani uczestnicy mogli wziąć udział w licznych konkursach promujących zasady bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą.

 

 

Dla starszych uczestników pikniku policjanci i ratownicy przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy oraz dorośli mogli zapoznać się alkogoglami, co u wielu osób przymierzających gogle wywołało niedowierzanie, że kierowcy w takim stanie wsiadają za kierownicę. Jednak niewątpliwą atrakcją nad Jeziorem Niegocin był pokaz sprzętu jakim na co dzień posługują się funkcjonariusze, ratownicy i żołnierze ratując ludzkie życie.

Piknik rodzinny był również dobrą okazją do promowania każdego z zawodów, a w tym zawodu „Policjanta” i zachęcania młodych ludzi do wstąpienia w szeregi Policji. W tym zakresie funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą i przekazywali informatory dotyczące rekrutacji.

(ich/dr/tm)

Powrót na górę strony