Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Żona podziękowała policjantom za uratowanie życia mężowi

Data publikacji 22.08.2018

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie uratowali życie 76-latkowi. Policjanci w trakcie patrolu zauważyli leżącego nieopodal przejazdu kolejowego mężczyznę. Udzielili mu pomocy i wezwali pogotowie. Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji dzielnicowych mężczyzna na czas trafił pod opiekę lekarzy.

Policjanci niejednokrotnie udzielają pomocy, a także otrzymują informacje o tym, że czyjeś życie jest zagrożone. Dokładają wszelkich starań, aby to życie uratować. W takich sytuacjach liczy się szybkość, skuteczność oraz trafność podejmowanych decyzji.

Tak właśnie zachowali się dzielnicowi z KPP w Wyszkowie mł. asp. Marcin Kwiatkowski i mł. asp. Mariusz Krupa, którzy w upalny lipcowy dzień podczas patrolu zauważyli leżącego niedaleko przejazdu kolejowego mężczyznę. Kierujący radiowozem policjant zatrzymał auto, drugi z policjantów natychmiast podbiegł do mężczyzny i udzielił mu pierwszej pomocy. Na miejsce policjanci wezwali pogotowie ratunkowe.

Profesjonalizm oraz szybka i zdecydowana reakcja dzielnicowych sprawiły, że 76-letni mężczyzna trafił do szpitala, gdzie został otoczony specjalistyczną opieką lekarską. Okazało się, że zasłabł z powodu odwodnienia organizmu.

Na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Wyszkowie wpłynęło podziękowanie od żony mężczyzny, za pomoc i uratowanie życia jej męża.

 

Autor: sierż. szt. Marta Gierlicka

 

Powrót na górę strony