Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy usiłowania zabójstwa policjanta

Data publikacji 13.04.2006

Policjant z Ochoty wspólnie ze strażnikiem miejskim zatrzymali w pościgu 28-letniego Krzysztof R. i 26-letniego Jarosława Sz. Mężczyźni w barze przy Dworcu Zachodnim, ugodzili nożem będącego po służbie funkcjonariusza Policji, który próbował uspokoić awanturujących się mężczyzn. Sprawcy odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa.

Zatrzymani sprawcy usiłowania zabójstwa policjantaDzisiaj około 4 nad ranem policjant z Ochoty pełniący służbę wspólnie ze strażnikiem miejskim otrzymał informację, że w barze wietnamskim przy Dworcu Zachodnim doszło do awantury. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Będąc już w drodze zostali poinformowani, że awantura zakończyła się pchnięciem nożem Zatrzymani sprawcy usiłowania zabójstwa policjantapolicjanta z Mokotowa. Będąc około 200 m od miejsca zdarzenia zauważyli dwóch mężczyzn wybiegających z baru. Jeden z nich odrzucił jakiś przedmiot na trawnik. Nabrali podejrzeń, że mogą to być  sprawcy zdarzenia. Po krótkim pościgu zatrzymani 28-letniego Krzysztofa R. i 26-letniego Jarosława Sz. Zabezpieczyli również przedmiot odrzucony przez sprawców zdarzenia, narzędzie zbrodni.

Jak ustalili policjanci po przesłuchaniu świadków, będący po służbie funkcjonariusz z Mokotowa spożywał w barze posiłek. Przypadkowo stał się świadkiem awantury między dwoma mężczyznami. Zareagował, próbując ich uspokoić. Wtedy to właśnie, został zaatakowany i ugodzony nożem w plecy. Wezwane na miejsce pogotowie zabrało rannego do szpitala a przestępcy trafili do aresztu. Odpowiedzą za usiłowanie zabójstwa. O ich dalszych losach zadecyduje Sąd.

Powrót na górę strony