Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieuczciwa pracownica okradała klientów banku

Data publikacji 22.08.2018

Na ponad 70 tys. zł oszukała klientów banku nieuczciwa pracownica, którą namierzyli policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą. Kobieta jest podejrzana o szereg nieautoryzowanych transakcji na rachunkach, a z zabezpieczonych dowodów wynika, że ukradziona kwota może być znacznie wyższa. Teraz grozi jej do 5 lat więzienia.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w toku prowadzonych czynności ustalili, że w jednym z banków dochodzi do nieprawidłowości. Przyjrzeli się więc prowadzonym tam transakcjom. Analiza zabezpieczonych materiałów pozwoliła funkcjonariuszom na zatrzymanie w ubiegłym tygodniu jednej z pracownic. Policjanci udowodnili 32-latce, że od 2017 r. dokonała szeregu wypłat gotówki z rachunków klientów. Ze wstępnych szacunków wynika, że kobieta ukradła w ten sposób ponad 70 tys. zł, ale ostateczna kwota może być znacznie wyższa.

Podejrzana usłyszała zarzuty kradzieży, za co grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora, do czasu rozpoczęcia procesu w sądzie, została objęta policyjnym dozorem.

Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli jej mienie.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja