Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny za usiłowanie zabójstwa młodej kobiety

Data publikacji 23.08.2018

Na 3 miesiące do aresztu trafił mężczyzna podejrzany o usiłowanie zabójstwa młodej kobiety. Poszkodowana została zaatakowana na jednej z ulic Wiązowa, a kiedy doszło między nimi do kłótni, napastnik ranił ją nożem. Pokrzywdzoną z obrażeniami ciała przewieziono do szpitala w Strzelinie, natomiast napastnik został zatrzymany przez policjantów ze Strzelina.

Dyżurny strzelińskiej Policji został telefonicznie powiadomiony o tym, że na jednej z posesji w Wiązowie 22-letni mężczyzna ugodził nożem 20-letnią kobietę. Kobieta została przewieziona przez pogotowie ratunkowe do Strzelińskiego Centrum Medycznego celem udzielenia niezbędnej pomocy lekarskiej. Stan zdrowia kobiety nie zagrażał jej życiu. Policjanci ze Strzelina po krótkim czasie zatrzymali 22-latka i umieścili w policyjnym areszcie.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Strzelinie wykonywano czynności procesowe w celu zebrania jak największego materiału dowodowego.  Zgromadzone w sprawie dowody zostały przedstawione prokuratorowi, który zdecydował o postawieniu 22-letniemu mężczyźnie zarzutu usiłowania zabójstwa.

Decyzją sądu 22-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż lat 8, do dożywotniego pozbawienia wolności włącznie.

(KWP we Wrocławiu)

Powrót na górę strony
Polska Policja