Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za znieważenie na tle przynależności narodowej

Data publikacji 23.08.2018

Chcieli kupić alkohol, a że byli już dość pijani właściciel lokalu zabronił sprzedaży im wysokoprocentowych trunków. W odwecie wywołali awanturę i znieważyli pokrzywdzonego na tle przynależności narodowej. Jeden z zatrzymanych usłyszał też zarzut zniszczenia mienia. Ze swojego zachowania wytłumaczą się przed sądem.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (20.08.18) przed 19.00. Wtedy, dyżurny nakielskiej komendy został powiadomiony, że w jednym z lokali gastronomicznych znajdujących się na terenie miasta awanturują się klienci. Kiedy patrol przyjechał na miejsce okazało się, że sprawcy już opuścili lokal. Jednak zanim to zrobili to znieważyli właściciela restauracji i wykrzykiwali w jego kierunku rasistowskie hasła. Jeden z awanturników  wybił też szybę w ladzie chłodniczej powodując 2500 zł strat.

Wyjaśniając całe zajście policjanci ustalili, że awanturnicy zamierzali kupić alkohol. A kiedy właściciel restauracji zabronił pracownicy go sprzedać, z uwagi na to, że klienci byli już dość pijany, ci zareagowali agresją.

Długo nie trwało, jak cała trójka (34l., 35l. i 36l.) została zatrzymana w rejonie lokalu. Krewcy mieszkańcy powiatu bydgoskiego, z uwagi na stan nietrzeźwości, trafili do policyjnego aresztu. Kiedy już doszli do siebie usłyszeli zarzuty. Wszyscy odpowiedzą za publiczne znieważenie właściciela restauracji z powodu jego przynależności narodowej. Najstarszy z nich dodatkowo usłyszał też zarzut zniszczenia lady chłodniczej.

Zachowanie podejrzanych oceni sąd. Zgodnie z obowiązującym prawem za znieważenie na tle przynależności narodowej grozi kara do 3 lat więzienia. Za zniszczenie mienia kara pozbawienia wolności nawet do lat 5.

Powrót na górę strony