Sprawca zabójstwa trafił do aresztu - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zabójstwa trafił do aresztu

Data publikacji 23.08.2018

Sosnowieccy kryminalni zatrzymali 73-letniego mężczyznę podejrzanego o zabójstwo swojej 72-letniej żony. To właśnie on zgłosił rzekome odnalezienie zwłok kobiety w ich wspólnym mieszkaniu w dzielnicy Zagórze. Jak się okazało, próbował również zacierać ślady zbrodni.

W poniedziałek, 20.08.br., 73-letni mieszkaniec Sosnowca zgłosił odnalezienie w swoim mieszkaniu zwłok żony. Martwa kobieta miała obrażenia głowy. Policjanci szybko zorientowali się, że opisywany przez męża ofiary przebieg wydarzeń nie jest prawdziwy. Mężczyzna początkowo nie przyznawał się do zabójstwa swojej żony i uparcie trzymał się przedstawionej przez siebie wersji. Jednak w ciągu dwóch dni intensywnej pracy, śledczy zgromadzili dowody wskazujące na jego udział w zbrodni. Pozwoliło to na przedstawienie 73-latkowi zarzutu zabójstwa. Podejrzany, skonfrontowany z ustalonymi przez kryminalnych faktami, ostatecznie przyznał się do winy.

Wczoraj, 22.08.br., sosnowiecki sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie może grozić nawet dożywotnie więzienie.

(KWP w Katowicach / mw)

Ładowanie odtwarzacza...
Powrót na górę strony
Polska Policja